Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Vztahy

Ženská síla: Společně překonáme vše snáz

Info ikona
ženy

Nezáleží na tom, v jakém prostředí se pohybujete, vzájemná podpora mezi ženami je klíčová na všech úrovních. Je to proto, že společně můžeme lépe čelit výzvám, růst a dosahovat úspěchů. Když se ženy respektují, učí se od sebe a drží spolu, překonávání obtíží je mnohem snazší.

Solidarita a podpora v ženských kolektivech

Bohužel, občas se setkáváme s momenty, kdy jedna žena pomlouvá druhou nebo se vyhýbá zodpovědnosti, což vede k poškozování vztahů. V ženských kolektivech se může také objevit dynamika "vládců" a "těch, kteří raději mlčí", a to může vést k nepříjemné atmosféře. V takových situacích je důležité postavit se za kolegyni, která je křivě obviňována. Vaše podpora může znamenat velký rozdíl, i když výsledek nebude hned ideální.

Nováčci v pracovním prostředí si zaslouží naši pozornost. Nečekejte, až si o pomoc řeknou, a místo toho aktivně nabídněte svůj čas a podporu. Takto můžete nové kolegyni pomoci lépe se začlenit do týmu.

Info ikona
beauty den

Péče o vztahy a společné chvíle přátelství

S postupem času se některé pracovní vztahy mohou prohloubit i na osobní úrovni, kde si vzájemně poskytujeme podporu i v soukromých životních situacích. Pokud se vaše přátelství rozpadne v těžké chvíli, může to být znamení nespolehlivosti. V takových časech je lepší ukázat empatii a být ten, kdo poslouchá.

Někdy je nejlepší zůstat doma a věnovat se společnému tvoření. Když pak přijde ten pravý moment, můžete kamarádku pozvat na výlet ven. Uspořádejte si den plný péče o sebe. Dopřejte si obličejové masky, navzájem si aplikujte make-up a vydejte se za zábavou. Pokud preferujete klidnější způsob trávení času, naplánujte si procházku a nákupy na farmářském trhu. Sdílením zážitků a vzájemnou emoční podporou můžete vytvořit silný pocit sounáležitosti, který pomůže ženám cítit se méně osaměle ve svých výzvách.

Info ikona
ženy

Podpora a posílení vůle

Kolikrát vaše kamarádka, dcera či sestra bojovala se slabou vůli při snaze dosáhnou svých cílů a dodržet předsevzetí. Zkuste ji místo připomínky toho, že už to několikrát nezvládla, povzbudit. Když už opět hubne, začněte společně chodit cvičit a na oběd ji vezměte do „zdravé“ restaurace. Jestliže se několikrát do roka snaží bezúspěšně přestat s kouřením, ukažte jí, že existují i jiné alternativy. Například ty bezdýmné.

Alternativa v podobě bezdýmného zařízení IQOS ILUMA uspokojí potřebu nikotinu, ale bez nepříjemných dopadů kouření cigaret. Nikotin je sice návykový, ale pravým viníkem, který je zodpovědný za největší škody je kouř, který vzniká při hoření cigaret a obsahuje karcinogenní a toxické látky nebezpečné pro zdraví.

Bezdýmné zařízení produkuje pouze aerosol, který je bez zápachu a obsahuje až o 95% méně škodlivin než cigaretový kouř. Ačkoliv přestat zcela kouřit je nejlepší variantou, neboť ani bezdýmná alternativa není bez rizika, jedná se již o krok k lepšímu životnímu stylu. Podobných příkladů by se našlo více, ale jedno mají společné, když v tom člověk není sám, překážky se zdolávají snáze.

Info ikona
iqos

Budování vzájemné podpory mezi ženami je velmi důležité téma. Vzájemná ženská pomoc a solidarita mají sílu nejen změnit individuální životy, ale také formovat lepší společnost pro budoucí generace. Sdílením úspěchů, překonáváním neúspěchů a respektováním rozmanitosti každé ženy můžeme společně vytvářet prostředí, ve kterém rivalita ustupuje vzájemné podpoře a kde se ženy mohou cítit lépe.

Měření