Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 tipů, jak si užít víkend jako Francouzka

Francouzky by mohly vyučovat umění životního stylu. A kdy jindy se jimi inspirovat, než o víkendu, kdy máte dostatek času na relax a rozmazlování?

Ivona Šouralová | 17. 06. 2016
1. Nekontrolujte pracovní e-maily
Francouzská legislativa má v plánu projednat návrh zákona, který pojednává o tom, že by zaměstnanec měl mít o víkendu nárok zůstat offline. To je velmi ušlechtilá myšlenka, kterou rozhodně stojí za to začít praktikovat jen tak. O víkendu si proto dopřejte klid, nechte notebook zavřený a opatrně i se sociálními sítěmi. S přáteli se raději potkejte někde na kafi či na skleničce.
 
2. Vyrazte nakoupit na trh
Pro Francouzky je nákup jídla spíš zábava než povinnost a vy to můžete mít stejně. Vezměte košík nebo nějakou stylovou tašku a vydejte se na nákup toho nejkrásnějšího a nejčerstvějšího ovoce a zeleniny, masa, vajíček, pečiva... jaké máte v okolí k sehnání. Můžete jít na trh, anebo obejít lokální prodejce a užít si nákupy všemi smysly. Uvidíte, že vás to úplně jinak inspiruje i k vaření.
 
3. Dopřejte si dlouhou snídani 
Francouzky nevynechávají snídani ani ve všední den, natož o víkendu. Nikdy také nejí jen tak za chůze. Naopak, dlouze si vychutnávají svůj croissant nebo misku zdravých cereálií s jogurtem a samozřejmě kávu. Další jídla už konzumují se svou pověstnou střídmostí, a tak zůstávají štíhlé, i když se do posiloven nehrnou.
 
 
4. Udělejte se krásnou, jen tak pro sebe
I když vyrazíte jen na ten trh nebo na procházku, sjednoťte pleť BB krémem, přidejte řasenku, zdravíčko a samozřejmě nevynechte rtěnku nebo červený lak na nehty. A trochu ležérního šmrncu dodejte i svému outfitu – na krk si uvažte barevný šátek, džíny vyměňte za dlouhou sukni anebo vsaďte na nesmrtelnou kombinaci proužků, ohrnutých nohavic a balerinek.  
 
5. Otevřete si láhev vína, nakrájejte sýry a relaxujte
Ať už budete trávit večer s přáteli, v páru nebo sama, na terase nebo u televize, tahle radost se hodí pro všechny příležitosti. Tak na zdraví a na joie de vivre!
 
 
5 tipů, jak si užít víkend jako Francouzka