Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Ashton Kutcher, Mila Kunis a jejich moderní pojetí klasické stodoly

Info ikona
Hvězdný pár Ashton Kutcher a Mila Kunis ukázali svůj kouzelný domov

Jestli si představíte klasickou honosnou vilu ve stylu jejich kolegů z Hollywoodu, budete překvapení. Sympatický pár se rozhodl pro mnohem střízlivější stavbu, které dominují přírodní materiály.

V nádherném místě na kopci vysoko nad rušným Los Angeles si hvězdný herecký pár Ashton Kutcher a Mila Kunis postavili ojedinělý dům, který zcela narušuje tradici zdejších budov. Dveře svého domova exkluzivně otevřeli časopisu Architectural Digest, který se podíval na zoubek jejich vytříbenému vkusu. „Chtěli jsme dům, ne nemovitost,“ zdůrazňuje během rozhovoru Mila Kunis. Na pozemku o rozloze šest akrů je hlavní budova spojená s domem pro hosty, který slouží také jako dům pro zábavu. Nechybí ani krytá venkovní kuchyně určená pro grilování. „Chtěli jsme, aby náš dům vypadal jako stará stodola,“ vysvětluje Ashton Kutcher. „Šlo nám o to, docílit pocitu, že zde dům stojí desetiletí. Zároveň aby byl moderní a současný.“ Realizace se táhla dlouhých pět let. „Stavba domu od základů rozhodně není jednoduchá záležitost. Buď jsme se mohli ještě víc nadchnout, nebo nás to mohlo zlomit,“ popisuje Kunis náročné období. „Naštěstí jsme zjistili, že máme stejný vkus, a tak nebyl problém jednotlivé věci vybírat,“ vzpomíná. Svou důvěru při návrhu i následné stavbě domu svěřili do rukou architekta Howarda Backena z firmy AD100 Backen & Gillam Architects. Toho si herci nemohou vynachválit a oceňují především jeho schopnost postavit tradiční dům moderním způsobem. Základními stavebními materiály se kromě dřeva stalo také sklo a beton.

Galerie: Dům Ashtona Kutchera a Mily Kunis
Mohlo by se vám líbit

Hledání vlastního jazyka

„Howard je skvělý designér, oceňuji jeho dokonalý smysl pro funkčnost,“ pochvaluje si Ashton a Backen mu projevený kompliment obratem vrací. „Ashton a Mila jsou dva z nejchytřejších a zvídavých lidí, se kterými jsme kdy pracovali. Mluvili jsme s nimi o každém detailu, což nebývá běžné. Po celou dobu realizace byli s námi jako skuteční členové konstrukčního týmu a účastnili se celého toho dlouhého a komplikovaného procesu," pochvaluje si stavitel, který se pokusil vytvořit udržitelný domov pro oba herce a také jejich dva syny, Wyatta a Dimitriho. Dům je zcela poháněn fotovoltaikou a ve skutečnosti produkuje podstatně více energie, než nemovitost vyžaduje. Zařízení interiéru dostala za úkol Vicky Charles z Charles & Co, kterou si Mila vyhlédla a zamilovala se do jejích schopností kombinovat barvy, vzory a různé textury. „Když jsme se do projektu pustili, čekala Mila prvního syna. Strávili jsme celé měsíce hledáním vhodných barev a materiálů, tak abych zcela pochopila její vizuální jazyk,“ vzpomíná Vicky. „Postupem času se původní představa o tradičním vybavení v rustikálním stylu přeměnila v mnohem modernější představu interiéru.“ Kromě nových sedaček a nábytku na míru, se designérka rozhodla zakomponovat i vybavení z předchozích domovů páru. Je zde například obrovský křišťálový lustr. „Vytváří kontrast k ostatním opotřebovaným materiálům, což bylo mým cílem.“

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Douglas Friedman, Architectural Digest