Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

BÁJEČNÝ VÍKEND V PRAZE: 5 tipů na akce pro každého

S létem zábava nekončí. Druhý zářijový víkend na vás čekají zajímavé akce, které si nesmíte nechat ujít!

Veronika Hong | 7. 09. 2017

Sport, kultura, móda, historie. To všechno a mnohem víc vás čeká již tento víkend. Naše redakce vybrala ty nejzajímavější akce, mezi kterými si skoro každý najde tu svou. Prožijte září plné zábavy! 

PROSECCO FEST

p

Den plný oSvěžujících bublinek vás čeká v neděli 10. září od 11:00 - 17:00h na Svatováclavské vinici a v přilehlé Ville Richter. Italští vinaři představí v Praze svá vynikající vína, a odstartují tak novou tradici festivalu Prosecco DOC fest. Podávat se budou desítky vzorků skvělého šumivého vína pocházejícího z vyhlášené italské oblasti Prosecco. 

Nenechte si ujít výjimečnou událost s nápojem, který si získal miliony fanoušků po celém světě, a s neopakovatelným výhledem na Prahu. 

Více informací na: PROSECO FEST 2017

 

PRAGUE POLO CUP

p

 

Milovníci královského sportu zbystřete. Od 7. do 9. září se koná dostihovém závodišti v Praze - Chuchli 5. ročník Prague Polo Cup za podpory obchodního centra Fashion Arena Prague Outlet, kde si můžete pořídit stylový outfit třeba právě na tuto událost. 

Prague Polo Cup patří k vrcholům společenské sezóny. Kromě samotného turnaje se můžete těšit na zašlapávaní drnů (jako to dělala Julia Roberts ve filmu Pretty Women) a na soutěž o nejkrásnější klobouk či fascinátor. 

Více informací a vstupenky na: PRAGUE POLO CUP nebo na TICKET STREAM 

 

SLOU FASHION DAYS

s

Udržitelná móda (Sustainable Fashion či Slow Fashion) nebo také eko-móda představuje revoluci v šíření osvěty o sociálních a enviromentálních problémech v módním průmyslu. Výrobky s touto filosofií byly navrženy tak, aby vydržely co nejdéle a byly vyrobeny v souladu s životním prostředím a na místech, kde se dodržují lidská práva.

Ve dnech 8. a 9. září se v holešovickém VNITROBLOCKU koná sezónní event Slou Fashion Days, který se pořádá v rámci Mercedez-Benz Prague Fashion Week a přináší atraktivní, udržitelné a etické alternativy. Cílem akce je poskytnout odborníkům i veřejnosti vzdělání v oblasti udržitelné módy a nabídnout praktická řešení, jak změnit vlastní šatník, způsob navrhování oděvů či řízení módní značky.  

Více informací včetně programu zde: SLOU FASHION DAYS

 

NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM

t

Program na celou sobotu 9. září od 10:00 - 17:00h si připravilo Národní Technické Muzeum v rámci Dnů evropského dědictví a Dožínek na Letné, a to rovnou na třech místech a ZDARMA

Prezentovat se budou poklady naší technické historie v hlavní budově Národního technického muzea na Letné, v Centru stavitelského dědictví NTM v Plasích a v Železničním depozitáři NTM v Chomutově. 

Více informací na: NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM 

 

PRAGUE HAND POKE SESSION

t

Máte tetování, uvažujete o něm nebo jen hledáte inspiraci? Pak si nesmíte nechat ujít 1. ročník Prague Hand Poke Session, který se koná v sobotu 9. září od 11.00h do 21:00h a kdo vydrží, může vyrazit i na afterparty. 

Pro všechny návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program, například se můžete nechat potetovat za oponout jedním z vybraných umělců nebo si s partnerem vytvořit vlastní tetování. 

Akce se koná v jedinečném prostoru neoklasicistní vinohradské vily K10, na jejíž zahradě si budete moci dát dobré jídlo a pití. 

Více informací na: PRAGUE HAND POKE SESSION

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role