Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Červený kamion i Last Christmas: Vánoční kýče, které tajně milujeme!

Jakmile se přiblíží Vánoce, máme chuť rozsvítit všechna ta blikající světýlka, vybalit třpytivé dekorace, nalít si vaječný koňak a pustit si k tomu George Michaela. A je toho mnohem víc…

Ivona Šouralová | 3. 12. 2015

V návaznosti na ošklivý svetr Marka Darcyho jsme v redakci začali rozebírat, jaké jsou naše vánoční „guilty pleasures“ a oblíbené kýče. Tady je naše upřímná zpověď:

10209 H 00 3P HAUPTBILD WS 3P CZ SK

Kristýna Mazánková, redaktorka
Jediné, vůči čemu jsem o Vánocích jakž takž imunní, jsou pohádky. Jinak jedu všechno: 
1. Barevná světýlka. Platí přímá úměra: čím víc, tím líp. Zrovna potřebuju další světelný řetěz Cable & Cotton, dva z loňska jsou málo. 
2. Betlém. Mám hand made, který vyrobil můj otčím Jára. K jeho výrobě využil třeba i figurky z malé farmy, se kterými jsem si hrála jako malá. Je ručně malovaný, ručně vyřezávaný, ručně opatřený světýlky, je prostě celý vyrobený s láskou vlastnoručně. Dojímá mě k slzám, někdy k slzám smíchu. 
3. Starožitné ozdoby. Sbírám ptáčky s ocasem z peří. 
4. Cukroví. Letos budeme péct v partě. A neurazím ani na žádné návštěvě a hojně ochutnávám. 
5. Vaječný koňak. Ten je možná ještě lepší než cukroví. Dostávám speciální XXL lahev od své kamarádky Terezy, které má i speciální poměry rumu a toho ostatního. 
6. Surikata v zimním hávu. Tohle je ohavnost z vietnamské tržnice, ale nemůžu si pomoct. Surikata, která leze ze kry, mává a na hlavě má santaclausovskou čepici, má čestné místo v obývacím pokoji. 
7097
 
Petra Šroubek Pohlová, editorka a zástupkyně šéfredaktorky
 Miluju hlavně jakoukoli vánoční hudbu, nejen koledy, ale i ty nejhorší popové předělávky sto let starých vánočních hitů v hypermarketu. Vždycky zjihnu, vždycky. A taky pokaždé strašně přezdobím byt vánoční výzdobou, absolutně nemám míru. A vždycky si koupím adventní kalendář, nejen synovi, ale i sama sobě.
  
Lucie Tomišková, módní redaktorka
Protože jsme si letos konečně s partou kamarádů pronajali horskou chatu, těším se na to, až tam pustím tu největší vánoční odrhovačku Last Christmas od Wham. Budeme se u toho, po vzoru neméně známého klipu, koulovat, na krku nosit třpytivé vánoční řetězy, zapalovat prskavky a nejspíš i zpívat.  Ostatně světýlka – to je moje další vánoční posedlost. Líbí se mi, jak se po setmění rozsvítí nazdobené ulice, vánoční stromečky a dekorace v oknech. Třeba jako to mají ve filmu Vánoční prázdniny, který také miluju.
{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI{/YouTube}
 
Dagmar Nováková, asistentka redakce
Můj vánoční kýč? Vánoční trhy (nejradši mám ty na náměstí Míru) a s nimi spojená ochutnávka svařáku a pečených kaštanů. A samozřejmě Láska nebeská
605576501e98c007_tumblr_lw7ua4QxpF1qa7ur0o1_500.xxxlarge.gif
 
Soňa Kotulková, kosmetická redaktorka
Nepiju Coca-Colu, ale když zahlédnu reklamy s červeným kamionem a Santa Clausem, tak z toho mám Vánoce!
1424961870183-1.jpg
 
Ivona Horváth Souralová, redaktorka
Zkraje prosince si vždycky musím koupit čaj s rumovou příchutí Magic Moments od Teekanne. Jednou za rok si také nostalgicky zavzpomínám na staré časy u videoklipu skupiny Lucie Medvídek a na Štědrý večer u nás musí všechno to rozbalování dárků zavčasu ustat, abych mohla v klidu sledovat Tři oříšky pro Popelku
popela.jpg
 
Na téma vánoční kýč si přečtěte také: Čas ošklivých svetrů
 
christmas button 48b80