Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

České seriálové poklady, které stojí za zhlédnutí

Seriál – žánr, který je mnohými zatracován, jinými milován. Pokud patříte do druhé kategorie, pak nám určitě dáte za pravdu, že najít dobrý seriál, je jako hledat jehlu v kupce sena. Tentokrát jsme se do seriálové kupky ponořili my, a světe div se – objevili jsme skvělé české seriály, které si rozhodně říkají o vaši pozornost.

Řekněme si to upřímně! Občas je den, který je přímo stvořený ke sledování seriálu. Možná byste raději dělali nějakou duchaplnější aktivitu, ale váš mozek lační jenom po jediném – zapnout obrazovku monitoru a vypnout veškeré myšlenky proudící v hlavě. Pokud právě dneska na vás tento den zaútočil, s klidným srdcem se vzdejte a nechte ho nad sebou zvítězit. Objevili jsme pro vás totiž seriálové perly, u kterých se vyplatí prokrastinovat! Dobrou zprávou navíc je, že všechny jsou v češtině a lze je sledovat online.

…když milujete Rodena a psychologii, pak vás očaruje Terapie. V žádném případě nečekejte klasický seriál o třinácti dílech. Terapie je jedinečná nejen svým specifickým formátem, ale také hereckým obsazením a vynikajícími dialogy. Tenhle seriál si zamilují všichni fajnšmekři, kteří se nespokojí s průměrnou televizní tvorbou. 

…když máte rádi romantiku, pusťte si seriál Až po uši. Během jeho sledování budete mít nejednou pocit, že jeho děj přesně vystihuje situace, do kterých vás život dostal. Seriál totiž skvěle reflektuje vztahové peripetie dnešní doby, navíc mu nechybí sebeironie a chuť si hrát. Rozhodně jeden z nejpovedenějších seriálů pro dámy, u kterého se pobaví i jejich milované polovičky.

…když je vám dvacet. Ať už patříte do této věkové kategorie, nebo si jenom chcete zavzpomínat na svá vysokoškolská léta, podívejte se na Semestr. Unikátní český seriál se odehrává pouze na ploše obrazovky, což znamená, že herci k sobě promlouvají skrze aplikace nebo SMS zprávy. I když byste si mohli myslet, že tento formát působí nudně nebo stereotypně, opak je pravdou. Za zmínku také stojí skvělý herecký um Anny Kameníkové.

Seriál

…když máte rádi temné kriminálky. Po právu je seriál Pustina označován za jeden z nejpovedenějších českých počinů. Během osmi dílů zažijete pocit napětí, strachu i překvapení, a to nejen díky skvělému scénáři, ale i skvělým hercům – v čele se Zuzanou Stivínovou, geniální kameře a jedinečnému střihu. Nebojíme se tvrdit, že Pustina dala tradičním kriminálním seriálům tak trošku na frak!

…když vás bere sport a vtip. Jestli scénárista Petr Kolečko něco doopravdy umí, pak jsou to seriály, které mají hlavu a patu, a zároveň enormní dávku humoru. O tom svědčí i seriál Lajna, který se odehrává na havířovském ledě a dominuje mu vysloužilý hokejista z NHL a hokejový trenér – Jiří Langmajer a jeho talentovaný syn – Zdeněk Piškula. 

…když každý měsíc čekáte frontu na lístky do Dejvického divadla. V případě, že lístky nikdy neulovíte, máme pro vás hojivou náplast v podobě seriálu Čtvrtá hvězda. Partička z Dejvického divadla se v tomto seriálu natolik vyřádila, že jejich hlášky vám v hlavě budou ještě dlouho rezonovat. Navíc celý seriál provází důležitá výzva – dokáže neschopný personál hotelu vybojovat čtvrtou hvězdu?   

A jaký český seriál máte nejraději vy? 

ČTĚTE TAKÉ: Zavzpomínejte na 20 nejlepších seriálů z 90. let

Související články

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation