Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Čtení plné napětí: Ty nejlepší knižní horory a thrillery, u kterých se budete bát

Bojíte se rádi? A hltáte každou stránku knížek, kde o napětí není nouze? Tak pro vás máme několik tipů na čtení, od kterého se nebudete moct odtrhnout.

Karolína Peřinová | 18. 10. 2021

Šifra

Isabella Maldonado

Než se Isabella Maldonado dala na psaní kriminálních románů, více než dvacet let sama nosila odznak a zbraň. Studovala na Národní akademii FBI v Quantiku, v policejních složkách byla první Hispánkou své jednotky, jež dosáhla hodnosti kapitána, řídila také útvar zvláštního vyšetřování a forenzních věd. Má však zkušenosti i jako policejní vyjednavačka, tisková mluvčí či velitelka okrsku; všechny tyto bohaté zkušenosti propůjčují jejím knihám realistický nádech.

Kniha Šifra je o Nině, které se v šestnácti letech podařilo uniknout ze smrtící pasti sériového vraha. Teď je z ní dospělá žena a pracuje jako agentka FBI. Když se však vinou virálního videa stane hvězdou internetu, dostane se zpět do hledáčku muže, který na ni ani po letech nezapomněl. A který rozpoutá smrtící hru, jen aby svou dávnou oběť znovu dostal do spárů.

Žena, která lovila sama

Magnus Jonnson

Žena, která lovila sama je volným pokračováním knih Muž, který si hrál s panenkami a Mrchožrouti – nejdiskutovanějších švédských thrillerů posledních let. Je z pera Magnuse Jonnsona, který píše s nadšením a má velkolepý záběr s jistým politickým podtónem. V jeho třetí knize se opět setkáváme s expertkou na šifrování Linn Ståhlovou, která je přesvědčená, že s bojem proti neonacistům už skončila. Když se ale její dávní přátelé z Antifašistické akce stanou obětí brutálního útoku a dojde k zákeřné vraždě, spojí opět síly s inspektory Stenlanderem a Svenssonem. Po stopách neonacistů, kteří jí a její rodině usilují o život, se však vydává na vlastní pěst…

Milénium: Muži, kteří nenávidí ženy

Stieg Larsson

Pokud jste milovníci thrillerů a detektivek a uniklo vám nejpovedenější dílo Stiega Larssona zpozorněte. Švédský autor za svou trilogii Milénium sklidil mimořádný úspěch. První díl (Muži, kteří nenávidí ženy) dostal v roce 2005 cenu za nejlepší skandinávský kriminální román, druhý díl (Dívka, která si hrála s ohněm) byl oceněn jako nejlepší švédský kriminální román roku 2006, a poslední (Ztracené vzdušné zámky) získal cenu Kniha roku.

O čem kniha je? Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ. Seznámí se Lisbeth Salanderovou, mladou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii.

Sněhulák

Jo Nesbø

Jo Nesbø, ano, ten autor, jehož příjmení nikdy neumíme správně vyslovit, je králem severské detektivky. Autorovi nejúspěšnější knihy jsou o svéhlavém detektivním vyšetřovateli Harry Holeovi, který vás bude neuvěřitelně štvát, ale zároveň si získá vaše srdce. Jedna z nejnapínavějších a zároveň nejbrutálnějších knih, která se dočkala i filmového zpracování, nese název Sněhulák. Na povrch vyplouvá řada zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.

To

Stephen King

V naše výběru nesmí chybět ani dnes už legendární hororový příběh z pera Stephena Kinga. Mnozí jej označují jako vrchol jeho tvorby a dočkal se i filmového zpracování. Fanoušci ale před filmem upřednostňují svou představivost, která díky dokonalému popisu pozadí dostává jasné obrysy. Příběh vypráví o sedmi dospělých, kteří se vrací do místa z jejich dětských let, do městečka Derry, kde se před lety spojili, aby čelili nezvladatelnému zlu. Vracejí se tedy, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a beze jména… Dokážou se jí postavit i dnes?

Hlasy v bouři

Darcy Coates

Dalším dílem od královny hororu Darcy Coates je kniha Hlasy v bouři. Pokud milujete napětí, které se s každou další stránkou stupňuje, je tato kniha přímo pro vás. Příběh vypráví o Clare, která se po autonehodě probudila v ponurém domě s cizím mužem. Později zjišťuje, že nic z toho, co se stalo, nebyla náhoda a že venku za zdmi starodávného šlechtického sídla, kde je uvězněna, něco číhá. Něco nelidského a krutého.

Knihy plné napětí

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role