Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Fejeton: Kabela bezedná

Vždycky jsem obdivovala útroby tátovy tašky. Je v ní úhledně složený látkový kapesník, peněženka s doklady, mobil a švýcarský nožík. A pak už nic. Chápete to? Nic!

Klára Mandausová | 10. 03. 2016

Ilustrace: Kateřina Kynclová

Moje kabelka je zhruba stejně velká a jsou dny, kdy se do ní bojím podívat. Například dnes. Ráno jsem spěchala, tak jsem do ní hodila diktafon, telefon, klíče a peněženku, která se mi válela, bůhvíproč, v jídelně na zemi. Vlastně všechno, co jsem potřebovala. Tak proč vypadá, jako když v ní převážím počítač z roku 1985? V metru jsem do ní nenápadně nahlédla. Proboha!

Proč tu jsou noty? Naposledy jsem hrála ve třech letech na buben. Aha, dcera mi je předevčírem dala, ať jí je vezmu domů, aby si je cestou z houslí nepomačkala.

Co tu dělá sáček do vysavače? Jasně, můj milý ho po třech letech (kdy luxujeme do látkového obalu, který nikdo nechce vysypávat) našel a pověřil mě, ať jich koupím zásobu. Hm, u nás neměli, tak jsem si ho v kabelce nechala, kdyby náhodou někde měli. Už jsem se nikde neptala.

Menstruační vložky. Nechci se pouštět do intimností, ale jsem zhruba v půlce cyklu, takže jedna „pro strýce příhodu“ by úplně stačila. Úplně stejně jako jediný tampon, kterých je tu celá krabice.

Šála. Vůbec se mi k dnešnímu oblečení nehodí.

Knížka do vlaku. Celou cestu jsem prospala. Kvítek karmínový a bílý. Kdo četl, chápe, proč ji zmiňuju v souvislosti s kabelkou.

Roztok na kontaktní čočky. Ten je užitečný. Ale existují malá balení. Já tahám 360 mililitrů.

Ponožky. Nechápu. Jedny mám na nohách a přebrodit Vltavu se nechystám.

Rukavice. Je plus deset. Ani pletená čepice nedává smysl. Možná ten deštník...

Kapky do očí. S pět let prošlou záruční lhůtou. Ty, které vůbec nepoužívám.

BB krém. Make up.

Dvanáct tužkových baterek. Polovina z nich je vybitá. Jenže která, když se všechny kutálejí po tašce.

Tři rtěnky.

Dva jelení loje.

Prázdný obal od papírových kapesníčků.

Igelitová taška.

Látková taška.

Plaz z umělé hmoty.

Nemám sílu komentovat, proč to tu všechno je.

Je můj táta vůbec můj táta? Je. „Kabelová nepodoba“ náš příbuzenský vztah nevylučuje. On je totiž muž, já žena. Tím se všechno vysvětluje.    

ČTĚTE TAKÉ: Velký úklid: 35 věcí, které byste měla vyhodit hned teď