Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Festival Pražské křižovatky aneb Divadlem za lepší svět

Info ikona

Zažijte nejlepší světovou činohru, která bude k vidění v Praze během mezinárodního divadelního festivalu Pražské Křižovatky!

Veronika Hong | 19. 09. 2017

Divadelní svět přijede 2. října 2017 do Prahy a odstartuje tak první ročník mezinárodního divadelního festivalu Pražské křižovatky. Až do 8. října 2017 můžete zhlédnout na Nové scéně Národního divadla ty nejzajímavější inscenace souborů z Itálie, Irska, Slovinska, Libanonu nebo Slovenska.

Pražské křižovatky nejsou jen divadelním festivalem, ale také poslem svobody a demokracie.  Festival má dva úkoly: založit tradici velkolepé pražské divadelní přehlídky a přihlásit se k jedné ze základních povinností Národního divadla. K povinnosti všímat si bezpráví a pojmenovat ho, zdůrazňovat lidská práva a vybízet ke slušnému chování a toleranci mezi lidmi. To jsou hodnoty, za nimiž stál Václav Havel, jenž se stal inspirací pro vznik tohoto festivalu. 

n

Všechna představení, s výjimkou slovenského, budou česky a anglicky titulkována. Po každém představení budete mít jedinečnou možnost promluvit si s tvůrci o jejich práci. Součástí festivalu budou také přednášky, diskuse a workshopy. 

PROGRAM FESTIVALU NAJDETE ZDE: www.prazskekrizovatky.cz

Pražské křižovatky - Světová činohra