Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak na první tanec? Kosmetická redaktorka Markét už ho má se svým snoubencem nacvičený

Taneční nejsou jen pro teenagery. Trénovat kroky můžete kdykoli, já sama jsem nejlepší důkaz. Společně se snoubencem Tomášem jsme absolvovali školu tance na pražském Pankráci.

Markéta Vörös | 7. 02. 2020

Přiznám se, měla jsem obavy. Zaprvé jsem opravdu dlouho netančila a za druhé nemám ráda, když na mě míří světla reflektorů (v tomto případě fotoaparátu). Vzpomínky na protančené dětství ale nakonec zvítězily. Rok 1987 se mi nesmazatelně vryl do paměti – a to jsem ještě ani nebyla na světě. Jenže právě tehdy vznikl film Hříšný tanec, který naprosto zásadně ovlivnil celé mé dětství. Jakmile jsem poprvé slyšela památnou větu „Baby nebude sedět v koutě“, měla jsem jasno, že ze mě bude tanečnice. A byla. V šesti letech jsem nastoupila na základní uměleckou školu, kde jsem následujících dvanáct let tančila balet.
Přestože tanec byl mým denním chlebem, povinné taneční mě nebavily. Ve svých jedenatřiceti letech jsem se ale rozhodla změnit názor a se snoubencem Tomášem jsme společně absolvovali školu tance pod vedením trenéra Vítězslava Rázka ze Školy tance pro všechny. Jakmile Vítek zjistil, že na léto plánujeme svatbu, měl jasno: uděláme přípravu na první novomanželský tanec! V hlavě se mi hned začaly honit skladby, které by se hodily na náš den D, napadla mě samozřejmě i titulní píseň Hříšného tance. Ta ale neprošla, Tomáš očividně mou vášeň pro tento film nesdílel. Nakonec jsme vybrali jinou (pssst, je to tajné) a šlo se na věc.

Market
Markéta má na sobě šaty ze Zalando.cz

MY DVA (TŘI) NA VLNĚ BLUES

S Vítkem jsem se dohodli, že nechceme příliš náročnou choreografii. Jedna věc je kamarády a rodinu ohromit, druhá je to přehnat a vypadat nechtěně komicky. Ano, i takové tance jsem na svatbách viděla. Jenže ne každý muž zvládne hýbat pánví jako Patrick Swayze a ne každá žena je na parketu stejně rozkošná jako Jennifer Grey. Z toho důvodu pojedeme s Tomášem na vlně blues. Jde o pohodový tanec, který zvládne každý. První krok? Nacítit hudbu. Blues je o emocích, o těsném propojení partnerů se samotnou hudbou. Naučili jsme se základní kroky, několik jednoduchých otoček a udělali si jasnou představu o tom, jak by měl náš první manželský tanec vypadat. Zcela upřímně – ani jeden z nás nečekal, že nás to nakonec bude tolik bavit! Partner byl příjemně překvapený z Vítkova milého přístupu, takže mu nakonec nevadil ani fotograf, který nás dokumentoval. Navíc musím říct, že je ten můj budoucí muž sakra dobrý tanečník! Pokud také plánujete svatbu a nechcete se na parketu jen tak ledabyle ploužit, doporučuji absolvovat kurz tance. Cena je 1890 Kč, v balíčku jsou 3 lekce po 45 minutách.

Tom
Tomáš má na sobě oblek značky Blažek

TIP MARIANNE: Protančená noc

Jste-li tanečníci tělem i duší, nenechte si ujít ples na pražském Žofíně – 28. března zaplní zdejší prostory taneční elita i nadšenci, kteří se chtějí pokochat tancem v podání profíků. Na tanečním parketu se potkají např. Jan Onder s Markem Zelinkou, které znáte z pořadu StarDance a kteří si připravili taneční show. Že byste ráda vyrazila, ale partner netančí? Nebojte, nemusíte sedět v koutě. Zatímco si bude manžel vychutnávat vínko, vy můžete využít služeb tzv. taxi dancers a s profesionálními tanečníky, kteří budou k dispozici, protančit klidně celý večer. Tak co, taky už se těšíte, až oprášíte taneční střevíce?

Související články

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation