Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak si vytvořit domácí galerii?

Jak si vytvořit domácí galerii?

S dobou digitální fotografie jsme přišli o klasická alba plná vzpomínek. Taky je vám to líto? Inspirujte se naším návodem, jak dát důležitým životním okamžikům opět místo.

Eva Kadavá | 18. 04. 2019

Tropy, abstrakce, či geometrické vzory? Vyberte si své oblíbené téma a zkombinujte několik různých obrazů. Pokud nechcete šlápnout vedle, vsaďte na černobílé fotografie
či grafiky. Ty vždy vypadají skvěle a dodají bydlení nádech elegance.

Dvakrát měř

Je celkem jedno, zda si chcete na zeď pověsit sestavu starých mistrů, nebo vzpomínku
na dovolenou. Zásadním pravidlem dobré kompozice je vše si dopředu důkladně promyslet. Jak na to? Rozmístění obrázků si nejdříve vyzkoušejte na zemi, abyste věděli, jak bude vše vypadat. Pro začátečníky doporučujeme uspořádání kolem dokola – dovnitř umístíte hlavní obrázek a kolem několik menších, kterými zaplníte větší plochu. Další variantou je řetěz, tedy klasické horizontální uspořádání. Nechcete-li, aby působilo nudně, prostřídejte několik velikostí rámů a využít ho můžete třeba k odvyprávění minipříběhu. Pro zkušenější galeristy je tzv. řízený chaos. Žádná jednotná linie a řád, přesto všechno sedí. Základem úspěchu je lichý počet obrázků, kdy alespoň dva zachovávají jednotnou velikost. Pro ty, co mají rádi jasné linie, je tu takzvaný zlatý střed, kdy stačí obrazy propojit společným středem.

Inspirujte se ve videu a vytvořte si svou domácí galerii.

DALŠÍ PRAKTICKÉ TIPY NAJDETE V KVĚTNOVÉ MARIANNE.

TITULKA