Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Májové fotky - zachyťte romantiku

První květnový den patří také zamilovaným. Poradíme vám, jak nejlépe zachytit polibek pod rozkvetlou třesní.

Anonymous | 29. 04. 2017

Ať už vyrazíte se svojí drahou polovičkou na romantickou, procházku, večeři nebo zvolíte netradičně nějakou adrenalinovou aktivitu, určitě by stálo za to mít pěkné fotky jako nejlepší vzpomínku. Zkuste některé z následujících tipů od profesionálního fotografa a lektora Nikon školy Michaela Juráka.

Dávejte pozor na pozadí fotografované scény. Veškerou romantiku, která je znát z páru na fotce, může úplně pokazit nevhodný objekt v pozadí, jako odpadkový koš v parku, nebo znuděně se tvářící obsluha v restauraci.

Zkuste na fotkách svého partnera i vás společně jako pár zachytit v situacích „ze života“ okořeněných jemným náznakem romantické atmosféry. Nic se nemá přehánět a i když jsou aranžované fotografie někdy fajn, platí to spíše u těch, které aranžoval profesionál. Budete překvapeni, jak krásné fotky mohou vzniknout spontánně bez většího rozmýšlení. Koneckonců, s digitálním fotoaparátem můžete pořídit velké množství fotografií :) .

spontánně

Zkuste být kreativní, například efekty změkčující okraje fotografie působí velmi zasněně. Nebo vyzkoušejte různé filtry pro vintage vzhled fotografií, rámečky apod. Například kompaktní fotoaparáty Nikon COOLPIX mají spoustu kreativních funkcí vestavěných přímo ve svém rozhraní. Vyzkoušejte také funkci selektivní barva – znamená to, že většina fotografie je černobílá, pouze vybrané objekty jsou zabarveny, například do červené a jejích odstínů, které pak úžasně vynikají.       

Využijte „rekvizity“. Opět platí, že méně je více – detaily, jako stejné prstýnky na rukou obou partnerů, sladěné barvy oblečení nebo správně zvolené květiny vám udělají mnohem větší službu, než obří srdce a záplavy růžové barvy.

Nebojte se zoomovat, zachytíte tak neopakovatelné emoce tohoto dne. Radost z dárku, pohled do očí, propletené ruce apod.

close up

Pokud je to možné, využijte přirozené světlo, které je měkčí než blesk a více tak podpoří romantickou atmosféru výsledného obrázku.

Při focení portrétu venku v noci se vyhněte použití blesku. Mnoho fotoaparátů má režimy pro focení portrétů za nízké hladiny osvětlení. Jejich použitím se můžete vyhnout úplnému zatemnění pozadí, které často vzniká při použití blesku.

Zkuste si pohrát s protisvětlem, můžete dosáhnout efektu siluet, které mají také velmi romantický nádech.

protisvetlo

Můžete vytvořit sérii fotografií jako příběh, který postupně zdokumentuje průběh vašeho romantického dne, nebo večera. Z nich je pak snadné v různých programech skládat koláže ukazující jednotlivé momenty v časové posloupnosti.   


Tip Michaela Jiráka:

Nikon COOLPIX A300 

a300

Fotoaparát je dostatečně malý a lehký na to, aby se vešel do kapsy nebo brašny, takže budete vždy připraveni pořizovat snímky rodiny a přátel ve velkém měřítku objektivem NIKKOR s 8násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 16násobný, a budete neustále připojeni ke svému chytrému zařízení s aplikací SnapBridge. Obrazový snímač s 20,1 milionu pixelů zaručuje snímky s vysokým rozlišením, zatímco výkonná redukce vibrací (VR) potlačuje chvění fotoaparátu a zaručuje, že získáte pouze ostré snímky a plynulé HD videosekvence. S použitím režimu Inteligentní portrét získáte perfektní portrétní snímky a Automatická volba motivových programů za vás automaticky přizpůsobí nastavení fotoaparátu. Zachyťte svůj svět stylově s fotoaparátem COOLPIX A300.

Cena: 3 999 Kč vč. DPH

 

Nikon COOLPIX A10 

A10

Snadné a intuitivní ovládání fotoaparátu COOLPIX A10 umožňuje zábavné pořizování vynikajících snímků. Design fotoaparátu s komfortním gripem a přehledným rozmístěním tlačítek upřednostňuje maximální jednoduchost. Objektiv NIKKOR s 5násobným optickým zoomem umožňuje zachytit výrazy ve tvářích fotografovaných osob a zaručuje, že se na skupinový snímek vždy vejdou všichni vaši přátelé. 6,7cm/2,7˝ monitor LCD nabízí bezproblémovou tvorbu kompozice snímků, zatímco Automatická volba motivových programů vybírá v libovolných snímacích podmínkách nejvhodnější motivový program. Jednoduchým stisknutím tlačítka lze snadno přepínat na záznam HD videosekvencí a funkce redukce pohybové neostrosti potlačuje účinky chvění fotoaparátu pro dosažení ostřejších snímků a videosekvencí – a přístroj využívá tužkové baterie AA, které jsou snadno dostupné všude na světě. Zachyťte snadno všechny důležité životní okamžiky s fotoaparátem COOLPIX A10 s 16,1 milionu pixelů.

Cena: 2 090 Kč vč. DPH

 

 

 

 

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem