Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Reportáž: Koktejl s Marianne po šesté

Co se stane, když smícháte humor Moniky Absolonové, nadhled Martina Zikmunda a zvídavé otázky Moniky Mudranincové? Výtečný Koktej s Marianne!

Večer plný překvapení! Tak by se dal nazvat Koktejl s Marianne, který se opět odehrál v krásném prostoru Sněmovní 7. Hned na začátku nás svými upřímnými a vtipnými odpověďmi překvapila zpěvačka a herečka Monika Absolonová. Po Monice přebral štafetu psychoterapeut Martin Zikmund. Ten čtenářky ohromil nejen svou výškou, ale také odbornými názory na výchovu dětí. O největší překvapení večera se ale postarala šéfredaktorka Monika Mudranincová, která odtajnila nový projekt. Poslední měsíce pracovala společně s Martinem Zikmundem na podcastové sérii s názvem 13 hříchů rodičovství. Pusťte si je také, najdete je na webu Marianne zde, na Youtube, Spotify nebo Apple Podcasts.

Fotoreport z šestého Koktejlu s Marianne

Vy a Koktejl s Marianne

Jak večer viděly naše čtenářky?

Helena M.

"Dobrý den, Moniko,

podcast jsem si poslechla a postupně přeposílám dále mezi kamarády a rodinu. Je to skvělé, když člověk intuicí zjistí, že u třetího dítěte (po 21 letech od prvního ) se snaží činit tak, jak by to dle odborníků měl ve skutečnosti dělat.

Samozřejmě "Koktejl" byl úžasný jako obvykle. Rodinná atmosféra, která panuje na tomto setkání se nedá popsat a lidé, které mezi nás vybíráte jsou opravdu výjimeční. Myslím, že spoustu z nás ovlivní v našem dalším životě.

Také chci poděkovat za organizaci setkání s mými kamarádkami, které mi vaše redakce našla. Vždy s napětím čekám (a myslím, že nejen já), zda jsme byly na "Koktejl" pozvány všechny a moc se těšíme."

Marie T.

"Milá Marianne,

děkuji za možnost zúčastnit se posledního Marianne koktejlu. Jakkoliv by se cestování z vesnice do historického centra Prahy mohlo zdát toto úterý strastiplné, byla jsem ráda, že jsem tu cestu podnikla. Večer mě nabil novou, radostnou energií, ze setkání s milými lidmi, opět se mi potvrdilo, že do života mi v pravý čas přicházejí odpovědi na otázky, které si sama v sobě řeším. Jednou z nich teď právě je i to, proč najednou ve svých "zatřirokypadesát" letech zažívám pocity, které jsou vlastní spíše malým dětem a za které bych se, jako dospělá žena, měla vlastně stydět? Proto už mám na mobilu ve Spotify přidaný nový Marianne podcast 13 hříchů rodičovství a první díl Dokonalý rodič poslechnutý. Kromě tématu, které mě zajímá, si vysoce cením melodie hlasů obou protagonistů, hlavně Moniky a Martina a celkové příjemné akustiky. Podcasty poslouchám celkem pravidelně, z různých zdrojů, různá témata, ale když mi neladí v uchu, nejsem schopná doposlouchat do konce. Těším se na další díly a ještě jednou děkuji za krásný večer."

Anna Ž.

"Dobrý den,

chtěla bych celé redakci Marianne moc poděkovat za včerejší kotejl. Zúčastnila jsem se poprvé, přiznám se, že jsem před akcí měla strašnou trému a dokonce jsem zvažovala, že nepůjdeme. Jsem totiž již několik měsíců poněkud sociálně mimo, mám roztroušenou sklerozu a jsem po komplikované operaci. Posledních několik měsíců trávím akorát mezi nemocnicí, rehabilitacemi, kontrolami a jsem vlastně úplně mimo normální svět. Někdy je mi to moc líto, ale snažím se nelitovat se a pořád ještě doufám a věřím v dobrý konec (přesto, že se vše jen stále komplikuje a nyní mě čeká další velká operace s velmi nejistým výsledkem). Jsem aůe strašně šťastná, že jsem nakonec překonala samu sebe a šla. Děkuji, bylo to báječné, Monika Absolonová vtipná a milá, na podcasty se hrozně těším a to, že jsem se zase dostala "mezi lidi", to bylo k nezaplacení. Hrozně moc jste mi duševně pomohli, takže děkuji z celého srdce, přeji vám všem, ať se vám daří a hlavně hodně zdraví, to je nejdůležitější.

PS: Děkuji za dárečky!!! Takové krásné věci jsem nedostala ani k vánocům. Moc si toho vážím."

Koktejl s Marianne
Za dárky pro čtenářky děkujeme značce Sirowa
foto: Michal Fanta

Lenka K.

"Bylo mi velmi milým potěšením, že jsem se mohla zúčastnit Koktejlu s Marianne! Paní šéfredaktorka M. Mudranincová vedla rozhovor na téma rodičovství s úžasnými hosty - Monikou Absolonovou a Martinem Zikmundem. Dozvěděli jsme se nejen, jak M. Absolonová vychovává své syny, ale hodně humorně nám povyprávěla například i to, jak se seznámila se svým manželem. Martin Zikmund, který do Marianne přispívá svými články ohledně psychologie, nám stejně vtipně a poutavě představil novinku na marianne.cz, a sice podcasty 13 hříchů rodičovství. Při vzájemném seznamování a povídání si s dalšími čtenářkami a redaktorkami časopisu jsme si pochutnaly na výborném občerstvení, které jsme měly k dispozici. Jsem ráda, že jsem tu osobně poznala paní Jiřinu Šiklovou, která kdysi pro Marianne psala a i jako "paní v letech" je stále ŠIK! Třešničkou na dortu byla dárková taška s překvapením uvnitř (úžasná kosmetika!), kterou jsme každá při odchodu obdržela. Jsem velmi šťastná, že jsem mohla být součástí akce, která sbližuje všechny, kdo mají rádi MARIANNE!"

Dita

"Dobré odpoledne Moniko,

ještě jednou moc děkuji, že jsem se mohla účastnit úterního Koktejlu. Moc si toho vážím, byl to pro mě příjemný, výjimečný večer. Vyprávění Moniky Absolonové i Martina Zikmunda bylo vtipné, ale i poučné. Děkuji a snad to ještě někdy vyjde, budu ve střehu."

Blanka H.

"Milá Marianne,

ještě jednou děkuji za krásný večer. Koktejl jsem navštívila potřetí a je čím dál tím lepší. Tímto se těším na další a nenápadně připomínám, koho máte příště vybrat:) Mám jednu připomínku, která mi dojem z večera pokazila. Když jsme odcházely, dostaly jsme pouze jeden dárek (jednu tašku) dohromady pro nás obě. Nechci být neskromná a jsem samozřejmě ráda, že jsem vůbec něco dostaly, jen mě to mrzí. Byla jsme s maminkou a nějak jsme se podělily, kdybych šla třeba s kamarádkou, bylo by mi hloupé, že jsme dostaly dárek spolu dohromady (pozn. red. došlo k nedorozumění, dárek jsme dodatečně čtenářce Blance dodali) Ještě jednou děkuji za pozvání a doufám, že na mě za tuto "kritiku" nezanevřete. Já na Vás určitě ne."

Zuzana C.

"Milá redakce,

ani se mi nesnilo, že budu mezi vyvolenými čtenářkami a budu pozvána na Koktejl s Marianne.

Po překonání klasického ženského úskalí (nemám co na sebe), už na mě čekaly jen samé příjemné věci: útulný prostor pod Hradčany ve Sněmovní ulici, přátelská atmosféra, kultivovaná společnost, vkusně připravené pohoštění a spousta stejně natěšených čtenářek.

Příjemní hosté, kterými byla bezprostřední Monika Absolonová i sečtělý psycholog Martin Zikmund, byli k nezastavení a byli tak zábavní, že i pohotová paní šéfredaktorka Monika, která celou akci s grácií vedla, se občas neubránila upřímnému smíchu. Věřím, že i ostatní účastnice měly nezapomenutelný večer, korunovaný dárkovou taštičkou s obsahem, jako kdyby v únoru znovu chodil Ježíšek. Doma jsem si s chutí poslechla první díl avizovaného podcastu a protože jsem současně rodičem i potomkem, měla jsem o čem přemýšlet.

Nyní se budu každý týden těšit na nový díl rozhovorů Moniky s Martinem a věřím, že mě zas pobaví i srozumitelně obohatí o nové pohledy a překvapivé informace k zdánlivě jednoduchému, avšak nekonečně složitému vztahu rodičů a dětí, protože dítětem byl přeci každý z nás.

Všem z redakce, kteří pro nás připravili takový svátek, velice děkuji a přeji Vám hodně podobně báječných nápadů."

Marie G.

"Dobrý den,

akce se mně i mojí dceři velice líbila. Monika Absolonová byla úžasná. Paní šéfredaktorce to velice slušelo. Její sukně, boty a triko s bílými rukávy bylo "břink". Martin Zikmund byl vysmátý a jeho podcast si chci pustit. Šampaňské rozléval milý číšník a raut byl dostačující. Jo a dárky - druhý den jsem si už myla vlasy novým šamponem a kondicionerem, vyhodila jsem starý zubní kartáček a vůní obdaruji svoji kamarádku. Sama už mám svůj druhý "Nomade".

Moc se nám výlet z Plzně do Prahy líbil a jestli bychom byly zase příští rok vybrány, tak určitě přijedeme."

Kamila K.

"Dobrý den,

ráda bych vám moc poděkovala za další vydařený koktejl Marianne. Vždy se velmi těším na setkání s kamarádkami, jež jsem poznala díky vám, se členy redakce i zajímavými a inspirativními hosty. Pokaždé mě překvapí "vyváženost výběru" hostů, neboť se nejenom skvěle pobavím nad přímostí některých žen (Mirka Zlatníková, Jitka Sedláčková, Jana Bernášková či Monika Absolonová), ale zároven mě každý Koktejl nutí k určitému hlubšímu zamyšlení (např. téma syndromu vyhoření či výchovy dětí po rozpadu partnerství). Po posledním Koktejlu, který byl věnován rodičovství, jsem si doma pustila první podcast o rodičovských chybách a chtě-nechtě musela přiznat několik chyb ve výchově svých dětí, kterým je nyní již 23, 20 a 16 let. Ale i přes určité pochybnosti vím, že u mě mé děti tu bezpodmínečnou lásku od narození měly a budou ji mít navždy."

Dana S.

"Krásný večer Mončo,

úterní komorní posezení s Monikou Absolonovou a terapeutem Martinem Zikmundem mě upřímně pobavilo. Bezprostřední, neplánované vyprávění mělo svoje velké kouzlo a když k tomu přičtu i skleničku dobrého šampanského, čímž suchý únor už není pro mě suchý a dárečky na závěr, neměl celý večer chybu. Ještě jednou velké díky vám všem, co jste se o to přičinili."

Radka R.

"Milá redakce,

měla jsem možnost zúčastnit se vašeho únorového koktejlu s Marianne. Moc děkuji za tuto příležitost! Byl to skvělý, svižný večer s neskonale vřelou atmosférou, o kterou se postarala především vaše paní šéfredaktorka/moderátorka a její výběr hostů. Zpěvačka Monika Absolonová mne okouzlila a hlavně výborně bavila svoji bezprostředností a upřímností, jak se dokázala podělit o svoje zážitky a postřehy ze svého soukromí i profesního života. A navíc ochotně snad každé z nás rozdávala úsměvy při společném selfie do našich mobilů! Převysoký elegán, psychoterapeut Martin Zikmund, mne zase hodně navnadil na poslech vašich podcastů, takže už se těším (nebo spíš děsím), až si poslechnu, kolik hříchů na výchově svých dětí jsem spáchala! Prostě večer plný zážitků, gastronomických delikates a navíc ještě pro každou účastnici ten exkluzivní obsah v dárkové tašce Marianne! Děkuji za vše, jste dokonalý tým."

Související články

Zábava
Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Zábava
Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zábava
Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Zábava
Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?

Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?