Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Rozkvetlé Česko! Kde najdete nejkrásnější místa pro prvomájový polibek?

Info ikona
Sakury

K Prvnímu máji bezpochyby patří polibek pod rozkvetlou třešní. Pokud nemáte zahradu plnou kvetoucích sakur, pak pro vás máme tipy na další místa v České republice, která se právě teď proměnila v růžový ráj.

Ostrava

Žijete v Ostravě nebo v jejím přilehlém okolí? Pak vám pravděpodobně neunikly krásně rozkvetlé Komenského sady. Další třešně objevíte také v ulici Keltičkova. Krok vedle neuděláte ani procházkou po Karviné, konkrétně po Třídě 17. listopadu. Odměnou vám bude sakurová alej plná více než 170 rozkvetlých stromků.

Pardubice

Každý Pardubičan ví, že se rozkvetlé třešně nacházejí v Tyršových sadech. Pravdou ale zůstává, že růžově kvetoucí stromy dominují také ulici Josefa Ressla či Okružní.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Hradec Králové

Na Prvního máje můžete zavzpomínat na studentská léta, a to ideálně před Univerzitou Hradec Králové. Kromě vzpomínek vás zahřeje také pohled na růžově zbarvenou sakurovou alej. Pokud už budete v Hradci, nezapomeňte navštívit také Jiráskovy sady, které patří k oblíbeným prvomájovým místům.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Brno

Také v Brně najdete rozkvetlé sakury poblíž vysoké školy, konkrétně u Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění. Podobně rozkvetlé stromy můžete objevit také u Moravské zemské knihovny v ulici Klusáčkova či na nádvoří Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Vaši pozornost si jistě zaslouží také kvetoucí třešně pod hradem Špilberk či v Nových sadech.

Pokud se chystáte na cestu z města, pak vyrazte do Rosic, kde pod barokní kaplí Nejsvětější Trojice objevíte třešňový sad.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

České Budějovice

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý! Obzvláště, pokud by se jeho byt nacházel poblíž Lannové třídy. Právě tam v současné době kvetou krásné sakury, které potěší každou romantickou duši. Dechberoucí pohled na rozkvetlé stromy se vám poštěstí také na Mariánském náměstí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Praha

Ani obyvatelé hlavního města nejsou ochuzeni o kouzelná místa plná rozkvetlých sakur a třešní. Kromě „klasické“ procházky na Petřín, stojí za návštěvu také náměstí Jiřího z Poděbrad či trojská zámecká zahrada. Pokud toužíte po klidu a tichu, pak vyrazte do sadu Vokovická třešňovka, který se nachází na okraji Divoké Šárky.

Mohlo by se vám líbit

Poděbrady

Necelou hodinu vlakem od Prahy se nachází lázeňská oáza klidu jménem Poděbrady. Ať už vyrazíte do Poděbrad během všedního dne, nebo o víkendu, nezapomeňte navštívit lázeňskou kolonádu. Na jejím začátku, poblíž Jiřího náměstí, objevíte malý sakurový háj, který pohladí oko i duši.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit