Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Sladký život aneb 10 věcí, které bychom se mohli učit od Italů - 2. část

Ivona Šouralová | 8. 04. 2016
6. Rodina nade vše
Budovat kariéru a pěstovat přátelství je rozhodně fajn, ale Italové nikdy nezapomínají ani na rodinu. 
 
7. Děti s sebou!
V Itálii jsou děti vítány všude a bez výjimky: v luxusních restauracích, kosmetických salonech, buticích, stylových kavárnách... Není divu, že zde rodiče korzují s kočárky i po setměni. A co? Italům to nevadí, děti jsou pro ně samozřejmými parťáky nebo spíš ještě víc. Nám možná může připadat, že je příliš rozmazlují. Anebo také dodat odvahu brát je s sebou i na místa, na která bychom se s dětmi obvykle zdráhaly – třeba večer do toho nového vyhlášeného podniku.
 
8. Zdraví je životní styl
Po těstovinách a pizze nezloustnete, tedy pokud jíte jako Ital a ne jako Průměrný Ital sní 26 kilo těstovin ročně a stále nosí velikost M. Diety tu také nejsou populární. A to proto, že jejich tradiční jídelníček je natolik zdravý a vyvážený, že diet netřeba. Ale to není vše. Jestli nepracují desítky kilometrů daleko, jezdí do zaměstnání na kole. Díky skvělým zdrojům nakupují denně čerstvé lokální potraviny a celkově se hodně nachodí. 
 
9. Šaty dělaj člověka
Italové milují módu, velmi jim záleží, jak zapůsobí na druhé a své oblečení považují za základní komunikační prostředek. Oblečení mají na všechny příležitosti – zapomeňte na to, že by šli ve stejném outfitu jen tak do práce a na kávu s přáteli.  

10. Dobré zvyky