Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Strážci Vánoc - tváře v pozadí nejkrásnějších tradic

Info ikona

Vánoce jsou po celém světě spojeny s tradicemi a za nimi stojí lidé, kteří je udržují a umožňují jejich předávání z generace na generaci. Co kromě těch nejznámějších tradic, jako je stromeček a cukroví, mohou Vánoce ještě znamenat?

Veronika Hong | 16. 12. 2017

Aby přinesla trochu jiný pohled na tradice a jejich tváře, oslovila značka Nikon německou fotografku Palomu Parrot a vznikla tak série fotografií nazvaná Faces of Christmas, tedy Tváře Vánoc.

Paloma Parrot je německá fotografka sídlící v Dortmundu. Sdílí svůj pohled na svět před objektivem více než 20 let. Je známa svým minimalistickým, grafickým stylem a dodržováním pravidla „méně je vždycky více“, jak se můžete přesvědčit na jejím Instagramu.

Tváře Vánoc očima fotografky Palomy Parrot

V jednotlivých zemích tuto sérii obohacují také místní fotografové, v Česku k ní přispěla ambasadorka Nikonu Alžběta Jungrová, a to třemi fotografiemi ze své séri nazvané jednoduše Tradice.

„Soubor tradice jsem začala fotit vloni a ráda bych v něm pokračovala. Tradice pro mne znamenají předávání kultury, zvyků a mravů po generace. Definují, odkud pochazíme, a umožňují nám nést si s sebou zkušenosti našich předků. V současnosti spíše mizí a proto mi připadá důležité, je uchovat a stále si je připomínat. Koneckonců jsou součástí nás samých,“ říká o fotografiích autorka Alžběta Jungrová.

Vánoce objektivem Alžběty Jungrové