Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vymknutá doba

Doba je vymknutá z kloubů, mručí si kolegyně Petra ze svého editorského kutlochu a já souhlasně s plnou pusou přikyvuju. V obědové pauze si totiž dopřáváme kromě nezdravého smaženého a tučného jídla i nakyslý internetový bulvár. Chutné!

Redakce Marianne | 3. 02. 2013

A že se dějí věci! Tak třeba jistá rodina, jejíž dceru zbouchnul ženatý obšourník, chce po jiném obšourníkovi, aby veřejně přiznal, že si s touhle dcerkou TAKY zasouložil. Za starých dobrých časů rodiče sotva zletilých dívek outěžek bez prstýnku sveřepě tajili a snažili se sehnat ženicha, kde se dalo. Ať už připraveni mu nakukat, že je přece úplně normální, když se narodí čtyřkilové mrně po pěti měsících, anebo ho seznámit se stavem věcí a přidat k věnu třeba peřinu navíc. Ale chtít veřejné potvrzení, že má dcera je – pardon – v devatenácti tak trochu běhna, to chce silný žaludek. A dobu vymknutou z kloubů.

Nedává vám to smysl? Ani nám ne

A další titulek: Nejkrásnější Thajkou je Filipínec, to nejde přehlédnout. Klik, a vyskočí na vás spousta zmalovaného čehosi. Ani ryba, ani rak, ani ženská, ani chlap, a ještě to soutěží! Tohle je ale stále slabé kafe, jedeme dál. Transsexuální falešná gynekoložka a rozhodčí soudkyně napálila známou herečku a rockera, přestože byla podezřelá, že jela v podvodech za miliony! Bulvární deník s touto ‚dámou‘ udělal ve věznici rozhovor a odpovědi lze směle označit za jedny z nejvymknutějších, příklad: „Zadržení proběhlo v prodejně zverimexu zásahovou jednotkou policie. Kupovala jsem kosti pro svého psa, a najednou tam byli chlapi v kuklách, kteří mě povalili na zem a nasadili mi pouta.“ Že vám to nedává smysl? Ani nám ne.

Jenže kdyby se vymknutost omezila jen na bulvár. Ještě před pár lety si lidi dávali pod stromeček třeba bačkory, malovátka, sádrové jeleny, za vrchol střelenosti byla považovaná poukázka na encyklopedii dle vlastního výběru. Dnes? Vím o chlápkovi, co si přeje k Vánocům tanky. Virtuální, do počítačové hry, za osm stovek kus. Snad by bylo lepší, kdyby toužil po těch opravdových. A když už jsme u těch Vánoc, už jste viděli adventní kalendář pro kočky?

Onehdy jsem narazila na Facebooku (ten je vymknutý celý) na slova eventy a kešky. U věty „Po korespondenci s několika českými geocachery navštívil fórum na www.geocaching.cz a navrhnul výběr českého reviewera schvalujícího také keše v okolních východoevropských zemích“ už jsem pátrat nechtěla…

A dál? Šampaňské pro psy, televizní soutěže, ve kterých lidé pojídají syrová ovčí varlata a zkažené olihně, křeček kříšený na infuzích. Fuj, už se mi nechce pokračovat. Navíc přichází čas oběda. Dnes si dám salát s kozím sýrem a otevřu k němu Babičku Boženy Němcové. Ale, ale, co to vidím na monitoru? Herečka se nenamalovala a vyšla před dům. NECHUTNÉ!