Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Pylová sezóna v plném proudu. Ulehčete alergikům alespoň doma

Info ikona
Karcher

V  momentě, kdy z jara začínají kvést první keře a stromy, startuje pylová sezóna. V  květnu se s  jemným pylovým práškem setkáváme všude. Pokrývá auta, ulice, víří ve vzduchu a alergik trpí. Proto je důležité vytvořit klidné zázemí alespoň doma.

Promotion | 10. 05. 2021

Pyly jsou nejčastějšími alergeny. Jemný pylový prášek je doslova všude přítomný. Stačí otevřít dveře či okno, a pyl to bere jako pozvání k  návštěvě. Přinášíme si jej na botách i oblečení a vytváříme tak muka alergikům i doma. Právě domácnost by měla být oázou, kde i těžký alergik bude v  bezpečí. Alergie ovšem nejsou způsobovány jen pyly. Jejich spouštěčem může být i prach, plísně nebo chlupy zvířat. Alergie mnohým z nás komplikují život, o to důležitější je vytvořit doma útočiště proti nateklému nosu a zarudlým slzícím očím. Základem je udržovat čisté plochy a vzduch. 

Jak vyčistit plochy? 

Alfou a omegou zdravého domova jsou čisté plochy bez prachu a jiných nečistot. Je ovšem vhodné zvolit správné pomocníky. Například při klasickém vysávání se řada alergenů vrací s  vypouštěným vzduchem zpět do místnosti. Na tuto skutečnost si musíme dát pozor a volit takové vysavače, které mají výkonné filtry. Bezsáčkový vysavač s  vodním filtrem Kärcher DS 6 používá na rozdíl od ostatních vysavačů speciální vodní filtr. Zachycené nečistoty prochází přes vodní vír, kde se přirozenou silou vody filtrují a výsledkem je čistý a překvapivě čerstvý vzduch. Filtrační systém je více stupňový, aby byla zajištěna extrémní účinnost. Skládá se z  inovativního vodního filtru, vymývatelného mezifiltru a HEPA 12 filtru. Díky tomuto systému vysavač filtruje 99,5 % prachu ze vzduchu a vytváří tím zdravé a svěží prostředí i pro alergiky. Navzdory vysokému sacímu výkonu má velmi nízkou spotřebu. Snadno si poradí s  nečistotami na různých druzích podlah, policích, knihovnách, v  rozích za nábytkem, ale dokáže vysát i matrace, sedačky, křesla či jiné textilie. 

Vyčistit vzduch 

Čistý vzduch je základem bezpečného domova. Drobné prachové částice, pylová zrnka, či bakterie a spory plísní jsou velmi lehké, dokážou se přenášet vzduchem, a tak vytváří alergické prostředí. Proto je důležité vzduch vyčistit. Čistička vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100 si snadno poradí s  prachem, pylem i zápachem. Během několika minut vyčistí vzduch až na 100 metrech čtverečních. Čistička je mobilní, díky masivním kolečkům se s  ní snadno manipuluje a je možné ji tak přesouvat mezi místnostmi.  

Kvalita vzduchu je vždy pod kontrolou. V čističce vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100 je zabudován laserový senzor. Pokud je zařízení v automatickém režimu, senzor sám průběžně kontroluje kvalitu vzduchu v  místnosti a podle toho reguluje intenzitu čištění. O kvalitě vzduchu informuje formou barevné škály. Čistička používá víceúčelový filtr pro komplexní čištění, je možné ovšem zvolit i některý ze čtyř speciálních filtrů, které eliminují alergeny, bakterie, pachy, nebo těkavé organické sloučeniny. 

Čistička vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100 dokáže vyčistit vzduch bez kompromisů a ulehčit život alergikům, astmatikům, lidem se sníženou imunitou nebo všem, kteří chtějí mít doma čisté a zdravé prostředí.   

Pokud chcete vědět, jak funguje čistička vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100, podívejte se na video https://www.youtube.com/watch?v=oq7bWsTbG_o

Karcher pomocníci