Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Dubaj pro malé i velké: ideální destinace pro rodinnou dovolenou

Info ikona
rodinná dovolená

Vychutnejte si dokonalou rovnováhu mezi luxusem a dobrodružstvím. Od dechberoucích aquaparků až po safari nebo sandboarding v písečných dunách – tato exotická destinace uspokojí každé přání všech.

Promotion | 10. 08. 2023

Také si stále vybavujete, jak vypadaly vaše dovolené před dětmi? Chybí vám někdy ta svoboda, nekonečná zábava a skutečný odpočinek, kterého jste si mohli dříve dopřávat opravdu hodně? Nezoufejte, stále si můžete užít vše zmíněné, stačí zvolit správnou destinaci, trochu podrobněji plánovat a promyslet si, jak by vaše vysněná dovolená mohla vypadat. Zážitky a možnosti, které nabízí Dubaj jsou velmi rozmanité a nezapomenutelné a řadí se mezi ideální místa, kam vyrazit s menšími i většími dětmi, které potřebují speciální vyžití a dostatek zábavy. V této kouzelné a bohaté metropoli si vy jako rodiče užijete luxusní servis, skvělé jídlo a úžasné služby a vaše děti budou vyprávět svým kamarádům o nových dobrodružstvích z aquaparků, zábavních parků a dalších výletů. Pojďte se nechat okouzlit tímto ohromujícím městem a stát se součástí jeho fascinujících příběhů.

Info ikona
rodina v Dubaji

Delfinárium

Chcete se seznámit opravdu zblízka s nejinteligentnějšími tvory na planetě? V delfináriu Dolphin Bay, které je součástí aquaparku Aquaventure v komplexu Atlantis The Palm to můžete zažít. Nechte se přivítat hejnem těchto savců a vyberte si z řady aktivit, které byly připraveny s ohledem na všechny úrovně plaveckých dovedností a věkové skupiny. Nemusíte mít strach, veškerá interakce s delfíny jsou pod dohledem týmu zkušených cvičitelů. Vy můžete s delfíny strávit ve vodě 30 minut. Můžete se s nimi potápět a sledovat je v plné rychlosti nebo se jich třeba i chytit za ploutev a nechat se táhnout vodou. Pusinku na tvář určitě ocení i malé děti.

 

Info ikona
delfinárium

Sandboarding v poušti

Pokud ovládáte balancování na prkně a snowboarding vám není cizí, určitě vás bude lákat vyměnit sníh za písek a sjet si sluncem vyhřátou písečnou dunu. Zdejší pouštní krajina je dokonalou kulisou pro tento alternativní sport. U společností, které pořádají výlety na pouštní safari si můžete zapůjčit kompletní vybavení a pod dohledem místních instruktorů si zkusit, jaké to je, když vám pod prknem sviští písek. Tomu samozřejmě předchází školení. Pak už můžete sjíždět duny rychlostí, jakou si zvolíte a vracet se nahoru pro další a další jízdy.

Muzeum iluzí

Dubajské muzeum iluzí vás strhne množstvím optických a smyslových klamů. Strhující instalace s více než 60 různými exponáty bude bavit celou rodinu. Všechny věkové skupiny si tento zážitek užijí po svém. Skočte rovnou do vírníku, kde budete mít pocit, že se s vámi hýbe země, nebo se na sebe podívejte ve zcela novém světle v zrcadlovém pokoji. Doporučujeme si s sebou vzít dostatečně nabitý telefon, protože dost možná nebudete vědět, co dříve fotit. Z tohoto místa budete zaručeně odcházet s příjemnou bolestí obličeje od smíchu.

Info ikona
muzeum iluzí

Atrakce a zábavní parky

Obrovské množství nejrůznějších zábavních parků, heren a speciálních míst zaměřený na originální zážitky pro děti najdete v Dubaji nespočet. V nákupním centru Dubai Hills Mall se můžete třeba projet v hučící kryté horské dráze, která zahrnuje kolmý pád. Pro nejmenší je tu připraveno celkem 11 hracích koutků. Pokud byste toužili po protažení těla nebo víte, že vaše dítě miluje trampolíny na všechny způsoby, zajeďte do Sky Zone v nákupním centru Ibn Battuta Mall. Kromě trampolín si tady můžete zahrát spoustu dalších her. Pro ty z vás, kteří mají pocit, že je už jen tak něco nepřekvapí, Dubaj nabízí největší kryté místo pro virtuální realitu Play DXB v nákupním centru The Dubai Mall. Bavit to bude batolata i teenagery – všichni si zde najdou to svoje místečko, kde budou spokojení.

Info ikona
aquapark
Měření