Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Chytrý telefon, který přichází z budoucnosti! Otestovali jsme novinku Huawei Mate 40 Pro

Info ikona
Huawei

Mysleli jste si, že chytrý telefon už nemůže být chytřejší? My také, dokud naše online redaktorka Alžběta Rybářová neotestovala novinku Huawei Mate 40 Pro.

Promotion | 30. 10. 2020

Hned na úvod bych chtěla říct, že ačkoliv věkem odpovídám generaci mileniálů, duší jsem stará škola. Nerada měním zajeté pořádky, přehled v technologiích mám základní a na mobilním telefonu pravidelně používám pouze tři aplikace – WhatsApp, Messenger a Instagram. Přesto ve mně nabídka otestovat revoluční novinku smartphone Huawei Mate 40 Pro, vzbudila zvědavost. Sebrala jsem tedy veškeré zbytky svých mileniálských kořenů a rozhodla se, že nový telefon podrobím důkladné zkoušce.

Design na jedničku

Asi nikoho nepřekvapí, že jako příslušnice něžného pohlaví nejprve zkoumám design, a teprve potom technické dovednosti. V tomto ohledu Huawei Mate 40 Pro předčil všechna má očekávání. Futuristický design, nenápadná přední kamera, a především designový prvek Space Ring na zadní straně telefonu, posouvá vzhled telefonu na umělecké dílo. Nutno podotknout, že můj testovací telefon byl v provedení Mystic Silver, jehož povrchová úprava s barevnými efekty dodává telefonu tajemný punc. Kromě povedeného vzhledu jsem si na Huawei Mate 40 Pro zamilovala také jeho lehkost a zaoblené tvary. I když by se mohlo zdát, že jde o drobnost, opak je pravdou. Mé drobné ruce s nadšením ocenily, že konečně v ruce nesvírají cihlu, nýbrž telefon, který lze snadno ovládat.  

Vytříbené fotografie

V úvodu jsem sice psala, že nejsem klasický mileniál, ale existuje jedna věc, na kterou si doopravdy potrpím – krásné fotografie! Tahat s sebou zrcadlovku mě totiž nebaví, a tak od chytrého mobilu očekávám, že ji plnohodnotně zastoupí. V tomto ohledu musím Huawei Mate 40 Pro vyseknout pochvalu, protože vzniklé fotky by z fleku mohly konkurovat fotkám ze zrcadlovky. Vše má na svědomí Ultra Vision Cine fotoaparát, který vznikl ve spolupráci s firmou Leica. Mě nejvíce baví širší zorné pole a skvělý výkon při slabém osvětlení, který dokáže i za pošmourného podzimního počasí vykouzlit povedenou fotku. Zároveň se musím přiznat, že jsem si s Huawei Mate 40 Pro střihla několik selfíček. Já vím, narcistické focení není pro každého, ale Ultra Vision selfie fotoaparát dokáže hotové zázraky. Vyzkoušeno!

Jak často natáčíte videa? Já výjimečně, což dokazuje několik rozklepaných záběrů spícího kocoura Karla na mém starém telefonu. Teď to ale vypadá, že se dám na dráhu profesionálního vlogera. Při testování chytrého telefonu Huawei jsem totiž vyzkoušela natočit pár záběrů, od kterých jsem si příliš neslibovala. O to víc mě překvapilo, že filmový objektiv Dual Cine Camera vytváří skvělá videa se 4K rozlišením. Parádní je také funkce Tvorba, ve které můžete do videa vkládat filmové efekty, filtry a dokonce i hudbu do podkresu.

Chytré vychytávky

A to nejlepší na závěr. Huawei Mate 40 Pro mě naprosto odrovnal svými vymoženostmi. Odemknutí pomocí obličeje už považuji za standard, avšak co následovalo potom, to připomínalo spíše sci-fi film. Díky funkci Eyes on Display totiž stačí na mobil pouze pohledět a on se zaktivuje pomocí plně přizpůsobitelného interaktivního displeje. Vyzvánění nežádoucího příchozího hovoru můžete ztlumit navázáním očního kontaktu s telefonem a automatické uspání displeje je deaktivováno, dokud si zařízení udržuje vaši pozornost. Neskutečná je také funkce Chytrá gesta, díky které můžete ovládat zařízení bez doteků. Stačí pouze najet rukou nad telefon a on se uvede do chodu. Samotnou třešničkou na dortu je fakt, že Huawei Mate 40 Pro je plně vybaven pro příjem 5G sítě. No není to sen?

Beru zpět, že nerada měním zajeté pořádky. Novinka Huawei Mate 40 Pro je totiž bezesporu revoluční, a já se ráda stanu této revoluce součástí.

Nový telefon Huawei Mate 40 Pro bude k dostání v předprodeji od 23. října do 11. listopadu za cenu 33 999 Kč. Při zakoupení v předprodeji dostane zákazník jako dárek voucher v hodnotě 3 000 Kč* a bezdrátová sluchátka FreeBuds Pro.

(*Sleva je platná pouze po registraci v internetovém obchodě Huawei a v autorizovaných prodejnách Huawei Chodov a Quadrio a je možné ji uplatnit pouze jednorázově pro nákup produktu HUAWEI Mate 40 Pro.)