Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Kočičí umění ve vašem domově: Soutěžte o designové škrabadlo pro kočky

Info ikona
škrabadlo

Máte doma malou umělkyni? Kočku, která svými ostrými drápky poškrábá všechno, co se jí dostane pod tlapky? Pak se zapojte do naší soutěže o designové škrabadlo, které oslavuje uměleckou kočičí duši.

Promotion | 6. 12. 2023

Vrnismus: Když se kočičí drápy stávají štětcem

V rámci unikátního projektu spolupracovala značka Whiskas s předními českými designéry, mezi které patří Tereza Rosalie Kladošová a studio Janský & Dunděra. Výsledkem je série škrabadel, vytvořená převážně ze sisalu a osazená v rozvlněných rámech, která reflektuje nový umělecký směr - vrnismus. Tento směr, založený značkou Whiskas, vychází z přesvědčení, že v každé kočce dřímá umělecká duše a že poškrábaný nábytek není zničený, ale umělecky transformovaný. K dokončení tohoto uměleckého díla přispělo deset talentovaných koček z útulku Pražského spolku ochránců zvířat. Jejich drápky přidaly těmto unikátním škrabadlům poslední a autentickou tečku.

„Chtěli jsme vytvořit něco, co na trhu ještě není. Buď jsou škrabadla příliš velká a nevzhledná, nebo příliš minimalistická a jednoduchá. Hledali jsme proto tvar, který se bude něčím vyjímat. V barvě jsme měli od samého začátku jasno, zrcadlí příznačný odstín značky. Ale tvar, ten jsme například zvolili velice netradiční zejména proto, aby posloužil i někomu, kdo třeba kočku nemá a fungoval doma jako solitér,“ řekl o spolupráci designér Cyril Dunděra. „Já se pak zaměřila na výplet, i ten jsme chtěli pojmout netradičně. Hrála jsem si s tvarem rámu a ten vyplňovala sisalem a dalšími zdraví koček nezávadnými materiály. V motivu se pak například zhmotnily abstraktní oči kočky,“ doplnila návrhářka Tereza Rosalie Kladošová.

Unikátní aukce škrabadel od Whiskas

Staňte se součástí jedinečného projektu, který spojuje umění a lásku ke zvířatům. Značka Whiskas přichází s inovativním způsobem, jak podpořit adopci zvířat z útulků - aukcí deseti unikátních kusů škrabadel, pod kterými jsou podepsáni talentovaní kočičí umělci jako Servác Whiskozzo, Mick di Graffio a další. Vybrané peníze poputují na transparentní účet útulku Pražského spolku ochránců zvířat a přispějí k lepšímu životu koček. Do dražby se můžete zapojit i vy, a to prostřednictvím platformy aukro.cz. Aukce končí 12. prosince.

Info ikona
škrabadlo

Soutěž o designové škrabadlo

Chtěli byste svou kočku potěšit designovým škrabadlem? Pak nezbývá nic jiného, než zkusit štěstí a zapojit se do naší soutěže. Představte si, jak by toto originální a funkční umělecké dílo obohatilo váš domov a poskytlo vaší kočičí společnici ideální místo pro její tvůrčí vyjádření.

Měření