Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Malé radosti Heleny Zeťové

Info ikona
Helena Zeťová

Řecko vyměnila za Valašsko a zpěv za opravu nábytku. Jak tráví zpěvačka Helena Zeťová čas v "době covidové" a jakým trikem se jí podařilo zvýšit hlas o půl oktávy?

Eliška Vrbová | 30. 11. 2020

Jak zvládáte současnou situaci? Přece jen, na umělce dopadla omezení celkem výrazně.

Člověk si musí umět najít činnosti, které mu dávají smysl. U mě to byl až doposud vždy jen zpěv, naštěstí se mi ale podařilo objevit spoustu nových aktivit, které mě aktuálně naplňují. Čas trávím na Valašsku, v horách, s rodinou. Snažím se vnímat spíše plusy toho všeho – na vesnici je krásně.

Čemu se aktuálně věnujete?

Třeba rekonstrukci nábytku, náš dům potřebuje každý den něco opravit. A mě to náramně baví, i když to pak po mě chlapi musejí opravit znovu. (smích) Samozřejmě tu mám i aparaturu. Zpívám, vymýšlím, píšu teď i české texty, jsem v dennodenním on-line kontaktu s manažerem Tomášem. Samozřejmě mi ale velmi chybí osobní kontakt s lidmi.

Máte nějaké osvědčené rituály, které vám pomáhají relaxovat?

Kdysi jsem u domácích prací kouřila, dnes vůbec nechápu, jak jsem ten kouř mohla snést. Ale nikotin mám ráda, takže když žehlím, což je má nejoblíbenější domácí činnost, vychutnávám si u toho příchutě VELA, nikotinové sáčky bez tabáku. Díky nim mám teď při zpěvu o půl oktávy větší rozsah. Navíc to všude kolem voní a nikoho neobtěžuji dýmem.

Žila jste dlouhou dobu v Řecku. Nechybí vám jižanská atmosféra?

Jednoznačně mi chybí vzduch, moře, Olymp a přátelé. Tam jich mám víc než tady. Je to těžko řešitelný problém.

Proč jste se nakonec rozhodla vrátit zpět do Česka?

Rozešla jsem se s přítelem a jednoduše jsem měla pocit, že chci zase chvíli trávit čas tady. Ale není to úplný návrat, já jsem doma odsud až po Athény.

Co českého vám v Řecku chybělo?

Hlavně potraviny, třeba naše mouka, tatarka, náš chleba a podobně. Ale to šlo vyřešit snadno, stačilo zavolat do Čech a vždy mi je někdo přivezl.

Ovlivnilo vás Řecko třeba i ve stylu oblékání?

Je pravda, že Řekyně velice řeší šatník. Mám kamarádku, která je stylová, i když jde k popelnici. Já v Řecku nosila hlavně šaty, tam jsem se tak nějak nebála být děvčátko. Na rozdíl od Česka.

V Česku šaty nenosíte?

Jsem jednoznačně teplákový typ. I když pracuji, snažím se být v naprostém pohodlí. Jen teď nemám tepláky na doma a tepláky na zpívání, ale jen ty na doma. A pak mám ještě tepláky na malování zdí a jinou práci. Samozřejmě někdy udělám výjimku. Vezmu si šatičky a jsem ráda za princeznu, jako každá ženská.

Na závěr nám ještě prozraďte, co vám nikdy nesmí chybět v kabelce?

Lesk na rty, telefon, malá lahvička parfému, oblíbené sáčky VELO, klíče a peníze. A taky miliarda dalších věcí. Abych nikdy nenašla, co zrovna hled