Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Náš rodinný víkend na cestách: Jak jsme se téměř pobili o místo za volantem

Info ikona
Mazda

Zas je zde víkend. Radostný čas pro rodinu, výlety, ale i nakupování, úklid a spoustu jiných, více či méně milých povinností, které jen málokdy stihneme narvat do 48 hodin. Nepředpokládala jsem, že to tento týden bude výrazně jiné. Ale mýlila jsem se. A to navzdory tomu, že na jeho počátku byla ne zrovna příjemná událost...

Promotion | 11. 05. 2023
Měření

Vždyť jak „lépe“ nastartovat víkend, než poruchou rodinného vozu? Následovala pochopitelně panika, jak přežít a zvládnout veškeré naplánované aktivity. Paniku však zažehnala blízká rodina, a její dovolená v dalekých zemích. Právě díky tomu jsme si mohli zapůjčit a vyzkoušet zbrusu novou Mazdu CX-60. A můžete si být jisti, že tohle SUVčko od Mazdy bylo láskou na první pohled. Zevně i uvnitř. Elegantní design, dostatek prostoru a ty možnosti!

Bezpečnost nade vše

Muž si také velmi pochvaloval pohon na všechny čtyři. Prý byla jízda velmi sportovní. Ale já jsem jeho „řezání zatáček“ sotva zaznamenala. Cítila jsem se bezpečně jako nikdy. I díky kinematickému řízení polohy, které umožňuje lepší spojení s vozovkou. A to velmi oceňuji. I kvůli dětem.

Mazda CZ-60 disponuje systémem Mi-Drive, díky kterému lze přepínat až mezi 5 režimy jízdy. Nebudu lhát, vyzkoušeli jsme všechny. A díky tomu jsme se snadno pohybovali po městě, na dálnici i v terénu. Mazda CX-60 má navíc i pokročilý protikolizní systém, který pomáhá předcházet nehodám a problémům a včas řidiče upozorní na možné problémy. Sám dokonce dokáže vůz přibrzdit, pokud řidič ztratí kontrolu nebo koncentraci. Připočtěte k tomu adaptivní tempomat a dokonalé airbagy a máte spolehlivého a bezpečného spojence pro každou cestu. Co víc si můžeme přát?

Info ikona
Mazda

Všechno se vejde

Interiér této zcela nové Mazdy CX-60 je elegantním a sofistikovaným prostorem, v němž každý prvek slouží svému účelu. Nic není zbytečné nebo čistě okrasné. Objem zavazadlového prostoru i dostatek odkládacích prostorů přímo v kabině mě jako ženu a mámu velmi potěšil. Dokázali jsme sbalit vše na celý víkend a cestou domů přibalit ještě tradiční nákup potravin. Jednoduše sen.

Vychytávky pro něj i pro mě

Velmi mě překvapilo, jak je Mazda CX-60 přizpůsobivá. Pokročilý asistenční systém řízení automaticky rozeznával, kdy byl za volantem můj drahý a kdy já a automaticky přizpůsoboval nastavení našim potřebám – sedátko, zrcadla, ale také nastavení zvuku. Navíc jsme ideální nastavení nemuseli dlouho hledat. Při prvním použití jsme jednoduše zadali naši výšku a asistent automaticky vypočítal ideální nastavení. No není to úžasné? Můžete si být jisti, že jsme se o místo za volantem téměř pobili.

Parkování bez problémů

Mazda CX-60 je díky 4 kamerám vybavena 360° výhledem. Měli jsme tak dokonalý přehled o tom, co je před za i zboku vozu. Díky tomu jsem bez problémů zaparkovala i na těch nejkomplikovanějších místech, kde jsem si na to před tím netroufala.

Spotřeba není problém

Jak jsem se dočetla, Mazda CX-60 je plug-in hybrid. Velmi mě to potěšilo, protože jako máma často myslím na budoucnost. Nízké emise a kombinovaný pohon, jsou proto pro mě velmi důležité. Nemluvě o tom, že příjemně nízká spotřeba potěšila i naši peněženku. Přestože jsme během víkendu udělali pořádných pár set kilometrů, náš rodinný rozpočet to rozhodně nezatížilo.

Nová úsporná Mazda CX-60 je totiž vybavena zážehovým motorem, elektromotorem a akumulátorem se šestiletou zárukou. Dokáže vyvinout rychlost až 140 km/h s nulovými emisemi a ujet až 60 km v plně elektrickém režimu. Se zážehovým a elektrickým motorem dohromady dosahuje kombinovaného výkonu přes 300 koní.

Info ikona
SUV mazda

Jak si jen vybrat?

To je jen zlomek důvodů, pro které nyní moc zvažujeme, že nebudeme čekat na opravu našeho starého autíčka, ale pořídíme si i my své vlastní SUV od Mazdy. Vždyť právě teď lze navíc koupit s bonusem až 100.000 Kč. Jdeme do toho, to už je jasné. Zůstává jen jediná otázka. Které? Kromě modelu CX-60 se totiž tato speciální nabídka vztahuje také na další modely – CX-30 a CX-5. A každý z nich má své kouzlo. Které byste si vybrali vy?