Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Odhalte tajemství života Fridy Kahlo

Jaké šaty nosila, co používala za kosmetiku i jaké brala léky. Výstava v londýnském Victoria & Albert muzeu vás provede soukromím nejznámější mexické malířky.

Karolína Peřinová | 30. 07. 2018

Frida Kahlo se nejvíce proslavila až po své smrti v roce 1954. S jejím příběhem jsme se mohli blíže seznámit ve filmu, kde ji velmi přesvědčivě stvárnila Salma Hayek.

Její nezaměnitelný styl byl z velké části ovlivněn zdravotními komplikacemi. V šesti letech ji postihla obrna, kvůli které měla jednu nohu kratší. Aby svůj handicap skryla, začala nosit dlouhé sukně. Ty pak oblékala po celý život. V 18 letech utrpěla přes dvacet zlomenin při nehodě autobusu. I když se ze zranění zotavila, nikdy se nezbavila bolestí. Tyto rány, ať už fyzické či duševní, se zrcadlily v její tvorbě.

Nyní můžete navštívit výstavu Frida Kahlo: Making Her Self Up v Londýně. Není přímo zaměřená na její umělecká díla. Uvidíte zde zejména osobní věci, jako je oblečení, kosmetika, dokonce i protéza pravé nohy. Všechny tyto exponáty byly uloženy v malířčině rodném domě, známém jako Modrý dům. Nikdy neopustily půdu Mexika. Až teď díky nim můžete získat zcela nový pohled do jejího soukromí.

Výstava probíhá do listopadu. Vstupenky za 15 liber si můžete zakoupit online nebo na pokladně muzea.

Výstava Frida Kahlo: Making Her Self Up