Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Prosincový úvodník šéfredaktorky Moniky Mudranincové

Info ikona
šéfredaktorka Marianne Monika Mudranincová

Milý Ježíšku, tak zase budeš mít ten svůj narozeninový mejdan, viď. Těšíš se? Víš, my obyčejní smrtelníci vlastně ani moc nevíme, jak budou letošní Vánoce vypadat. A proto mám jenom jedno přání...

Monika Mudranincová | 29. 11. 2020

Prosím tě, nemohl bys nějak zařídit, aby bylo všechno jako dřív? Nemohl by ses přimluvit u svého nebeského otce, aby nás zbavil všeho zlého a nechal nás vydechnout? Teda vlastně spíš nadechnout.

Já vím, že jsme strašně, ale opravdu strašně zlobili, ale věř mi, že nás ani ve snu nenapadlo, že taková malá mrcha o velikosti 120 nanometrů způsobí peklo na zemi. To snad měl tvůj táta radši poslat ty kobylky… Ne, vážně, promiň, nechci se rouhat a vím, že tady končí legrace. Já jsem jen moc smutná. Myslím na lidi, které pandemie zasáhla pracovně nebo soukromě. Je mi líto všech těch, kteří mají hypotéky, leasingy, děti na školách a přišli o práci. Těch, kterým zkrachovalo podnikání. Těch, kteří onemocněli, i těch, kteří přišli o své blízké.

Víš, Ježíšku, my tady na Zemi se snažíme pochopit, co se to vlastně stalo a proč se to stalo. Hodně z nás si myslí, že nic se neděje bez příčiny, a někteří dokonce věří, že všechno špatné je k něčemu dobré. Já vím, je to strašné klišé. Ale je fakt, že tahle zkouška prověřila charaktery. Ukázalo se, kdo je hodný a kdo zlý, kdo je opravdový přítel a kdo nás jen zneužívá. Krize posílila, ale i rozvrátila partnerské vztahy. A většina z nás si ujasnila, co v životě chce a co už ne. Je to nápor na nervy a my jsme z toho všeho už dost unavení.

Tak co myslíš, nemohli bychom už obrátit list a začít žít zase normálně? Já ti tady slavnostně před všemi čtenářkami slibuju, že se pokusíme to nepokazit. Tak všechno nejlepší k narozeninám!

P. S. Milé čtenářky, myslím na vás a věřím, že zase nastanou lepší časy. Prosím, zůstaňte nám věrné, kupujte si Marianne. Vaše přízeň je pro nás ten největší a nejkrásnější vánoční dárek.

Přeji vám šťastné a veselé Vánoce!

Vaše Monika 

Prosincovou Marianne si můžete objednat až domů do schránky s poštovným zdarma zde.

Info ikona
Prosincová Marianne