Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Rukopisem ke zdravé mysli

Víte, že rukopis má blahodárný účinek na naši mysl? Navíc rozvíjí kreativitu a představivost. Že nevíte, kam byste v dnešní době psali rukou? Máme pro vás tip, kde se se svým rukopisem můžete pořádně vyřádit i vyjádřit.

Promotion | 14. 10. 2019

Na první pohled se může zdát, že klasický způsob psaní se nám čím dál více vzdaluje. Není se čemu divit – techologie jsou na každém kroku, elektronické psaní je rychlé, jednoduché a v některých případech i mnohem praktičtější než rukopis. Ale ať už patříte mezi fanoušky rukopisu či nikoliv, tyto výhody ručního psaní vás nadchnou! 

Blahodárný vliv na lidský mozek

Mozek je důležité neustále trénovat a učit ho novým věcem, jinak postupně zakrní. Jeden ze způsobů, jak posilovat nervová vlákna, je i klasické ruční psaní, které nás nutí mozek více zapojovat. 

Při psaní poznámek rukou si navíc dokážeme zapamatovat mnohem více informací než při psaní na klávesnici. Na tuto skutečnost odkazuje mnoho průzkumů včetně americké studie publikované v The New York Times:Došli jsme k závěru, že studenti píšící na klávesnici mají výrazně menší šanci, že si zapsaný text zapamatují, než ti, co si poznámky píší ručně,” vysvětluje vedoucí studie Dr. Laura Dinekartová. Není divu, psaní rukou je technicky obtížnější a je potřeba se na něj více soustředit. Ať už tedy pro své poznámky zvolíte sešit nebo diář, můžete se spolehnout na to, že to ve vašem mozku zaznamená hmatatelnou stopu. 

Rozvíjí kreativní myšlení 

Je jasné, jak a proč klasické ruční psaní zlepšuje paměť a mozkovou kapacitu, ale jak může pomoci člověku k tvořivějšímu myšlení? Po neurologické stránce existují důkazy o přímých souvislostech mezi ručním psaním a kreativitou a schopností vizualizace. Papír a tužka nebo pastelky navíc poskytují mnohem pestřejší možnosti vyjádření, než je pouhý text.

Dejte šanci tradičnímu diáři

I když dnes žijeme v době elektronické, na klasické diáře a zápisníky tak stále spousta lidí nedá dopustit. Jedním z oblíbených diářů dnešní doby je český Doller, který na rozdíl od jiných konkurenčních diářů vyniká svým nedatovaným formátem. V praxi to znamená, že nemusíte čekat na začátek nového roku, abyste plánování psané rukou mohli začít aplikovat. 

Co se týče rozvoje kreativity, i v této oblasti je Doller je jedničkou, neboť svým uživatelům poskytuje dostatek prostoru k vizualizaci a skicování, které rozjede tvořivé myšlení na maximum. Kromě toho Doller Diář slouží i jako skvělý pomocník pro reflexi, jenž vám díky měsíčnímu shrnutí pomůže vyhodnotit, jak jste si vedli s plněním svých cílů. 

Doller

Od denních záznamů k uměleckému dílu

Ukazuje se, že mnoha uživatelům papírového diáře často přestane stačit běžné písmo a obrázky a rozhodnout se své denní záznamy proměnit v osobité umělecké dílo. Na řadu tak přichází zejména kaligrafie, která umožňuje jakýkoli text posunout na vyšší úroveň. A nemusíte hned chodit na kurzy kaligrafie, vyzkoušejte v rámci samouky odborné knihy, se kterými potrénujete mozek a zároveň vytvoříte skvělé umělecké kousky. 

Proč zrovna DOLLER Diář?

Patříte mezi ty, kteří mají velké sny a plány? Doller Diář byl přímo stvořen na to, aby je pomohl splnit. Díky tomu že je nedatovaný, můžete začít kdykoliv a nemusíte tak čekat na začátek roku.

V Dolleru je dost prostoru na zapsání veškerých myšlenek, cílů nebo nápadů, které jsou na jednom místě - díky tomu máte jistotu, že na nic nezapomenete. Diář navíc pomáhá rozdělit sny a plány na ty nejmenší kousky, aby jejich plnění šlo pěkně od ruky.

Doller Diář slouží také jako výborný pomocník pro reflexi. Díky měsíčnímu vyhodnocení se vždycky budete moci ohlédnout zpět a zhodnotit, co se povedlo a na čem je potřeba ještě zapracovat. Diář se tak může stát osobním koučem a zároveň užitečným nástrojem pro hodnocení vašeho pokroku a úspěchu.

Diář si zamilují také ti, co nemají rádi předdefinovaný design, který je omezuje. Pokud vás baví tvořit, budete mít dost prostoru na vyřádění. Při designování Doller Diáře tvůrci vsadili na jednoduchý design, který dává volnost. Je úplně na vás, jakým způsobem si stránky vyzdobíte a jestli na ně použijete fixy, pastelky nebo samolepky, jen nepoužívejte fixy na alkoholové bázi.

Doller