Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

TOP ženy Česka 2019

Nechte se inspirovat ženami, které mění svět

Promotion | 28. 01. 2016

V pondělí 20. ledna se konal 15. ročník slavnostního vyhlášení prestižního žebříčku TOP ženy Česka 2019 a nikdo nezůstal na pochybách, že jsou české ženy stále viditelnější a silnější na svých pozicích. Dvacetičlenná porota letos udílela ceny v kategorii Podnikatelka, Manažerka, Státní správa a Start-up. Královnou žebříčku se stala předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která se tak dostala do síně slávy.

Cílem této prestižní ankety není pouze zviditelnit úspěšné ženy, jejich práci a příběh, ale také inspirovat a podnítit jejich případné následovnice. Projekt má zároveň za cíl otevírat témata rovných pracovních příležitostí a přiblížit působení žen na postech s vysokými nároky a rozhodovacími pravomocemi.

Odborná porota složená z osobností z byznysu i veřejné správy udílela ceny nejvýznamnějším ženám na základě jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu i společenského přínosu. V kategorii Veřejná správa se na první příčce umístila předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Kategorii Podnikatelka ovládla spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast Radka Prokopová a manažerkou roku byla vyhlášena Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto.

V kategorii Start-up se porotci zaměřili na inovativnost projektu, schopnost oslovit investory a na potenciál růstu společnosti. Na základě těchto kritérií porotu uhranuly hned tři startupistky:

Květa Vostrá, spoluzakladatelka softwarové firmy Ytica. Společnost pomáhá kontaktním centrům v oblasti reportování, analýzy hlasu a s tzv. optimalizací pracovních sil. 

Vladimíra Josefiová, spoluzakladatelka a finanční ředitelka Spaceti. Společnost vyvíjí technologii, která díky speciálním senzorům a mobilní aplikaci dokáže ušetřit náklady na provoz budov.

Linda Šejdová, spoluzakladatelka Snuggs. Společnost vyrábí převratnou menstruační pomůcku, kalhotky se speciální vrstvou nanovláken.

Tip: Speciál Hospodářských novin, věnovaný TOP ženám Česka 2019 a ženám, které mění svět, je k dostání v e-shopu www.ihned.cz/topzenyceska.