Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 rychlých tipů, jak mít hezké nehty i v zimě

Lámou a třepí se vám nehty? Příčinou není pouze nedostatek vitaminů, ale především jejich vysychání. Zvláště v zimě nehty trpí. Víte, co jim prospěje?

Redakce Marianne | 17. 12. 2013


1.

Maximální zvlhčování

Křehkým nehtům prospívá vazelína nebo hustý smývatelný krém, působící jako změkčovadlo. Budete-li je používat pravidelně, udržíte v nehtech a okolí tu správnou vlhkost.

Screen_shot_2013-12-16_at_14.14.41

2.

Rukavice jsou nezbytné!

Večer před spaním si namažte ruce vazelínou nebo hodně mastným krémem a natáhněte si bavlněné rukavice. To má svůj význam hlavně v zimě, kdy nehty vysychají mnohem více. Promašťování na noc je naprosto fantastická metoda – mám ji odzkoušenou!

3.

Olivový olej

Je vhodný nejen na vaření a do salátů, ale i na vaše nehty. K oživení nehtů použijte olivovou olejovou lázeň: půl čajového šálku teplého stolního oleje a v této lázni nechte nehty namočené asi 15–30 minut.

o-OLIVE-OIL-facebook

4.

Odlakovač s mírou

Časté lakování nehtů a odlakování (zejména pokud používáte odlakovač s acetonem) nehty nadměrně vysušuje. Vysušování je dobré kompenzovat následným zvlhčováním – takže nehtům dopřejte zvlhčující zábal.

5.

Nehty mají dýchat

Čas od času nechte nehty nenalakované, večer je nechte v rukavicích ve zvlhčujícím zábalu z krému nebo vazelíny a pak je pár dnů nechte dýchat nenalakované.

_131016525e2c6c161141200

Dnes s námi navíc můžete soutěžit v naší vánoční soutěži http://vanoce.marianne.cz/ o kosmetický balíček Astor.

Související články