Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

8 krásných dekorací z plechových formiček

Taky máte doma pečicí formy po babičce, protože jsou krásné? Tak je mějte na očích – tady je pár tipů!

Redakce Marianne | 25. 10. 2014

Tentokrát si poradíte opravdu snadno – budete potřebovat jen trochu zručnosti a takové drobnosti jako lepidlo. Zapojte především fantazii – a přijdete-li na další způsoby, jak se ještě dají využít staré pečicí formy, dejte nám vědět!

1 Váza Pečicí forma na věnec má uprostřed otvor, a tak stačí najít vhodnou mísu, na kterou věnec otočený dnem vzhůru dobře padne, a vázu máte hotovou.

vaza_1

2 Hodiny V tomto případě budete k formě na koláč potřebovat hodinový strojek. Pokud ho nemáte ze starých hodin nebo z bazaru, můžete v internetových obchodech koupit krystalový hodinový strojek se třemi ručičkami i háčkem na zavěšení za 30–40 Kč. Uprostřed formy provrtejte díru, tou prostrčte osičku, z jedné strany na ni nasaďte ručičky a z druhé strany krabičku strojku přilepte. Vložte tužkovou baterii a zavěste.

hodiny

3 Obal na květináč Do pečicích forem na bábovky stačí umístit květináč s rostlinou, a hned to vypadá stylově. Bylinkám to vysloveně sluší!

obal_na_kvetinac

4 Zrcadlo Podobně jako v případě obrázků (popsaných na další straně) vyrobíte i zrcadlo. Tady si jen dejte víc záležet na pevnosti. Dobře vám poslouží lepidla Patex nebo Mamut, kterými můžete lepit obrázky i na stěnu bez použití vrutů.

zrcadlo

5 Obrázky Pečicí formy vám mohou posloužit i jako rámy na obrázky. Stačí provrtat malou dírku nebo přidělat očko na zavěšení a dovnitř umístit obrázek. Ten lze vlepit nastálo anebo jen dočasně také jen pomocí lepicího pásku.

obrazky

6 Váza Forma na bábovku má uvnitř vylisovaný jakoby obrácený pohár, a tak ji stačí dát dnem vzhůru, do ‚poháru‘ nalít vodu, a květiny jsou v originální váze!

vaza_2_copy

7 Závaží na ubrus Formičky na vánoční cukroví mají mnoho krásných tvarů. Můžete z nich vyrobit třeba závaží na ubrus, budou se vám hodit zvláště na tom zahradním, se kterým si tak rád pohrává vítr. V železářství kupte uchycovací očka a kroužky. Ve formičce vytvořte otvor, provlékněte jím plechové očko a z druhé strany ho upevněte roztažením. Do očka vsuňte kroužek a mašličkou ho svažte s kancelářským skřipcem, který koupíte v papírnictví. Chcete-li těžší závaží, vylijte formičky olovem či vyplňte třeba moduritem.

zavazi_na_ubrus

8 Etažér Snadno ho vyrobíte vrstvením různě velkých forem na sebe tak, že mezi ně postavíte například sklenice či poháry. Opět je můžete přilepit lepidlem, ale ke stabilitě často stačí samo zatížení forem třeba ovocem. Tak můžete obměňovat ‚nožičky‘ a vytvářet si stále jiný etažér.

etazer

Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Dům
Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem