Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Barvy, které v roce 2022 ovládnou módní svět

Info ikona
Barva

Řekněte sbohem šedi! Vypadá to, že rok 2022 bude zahalen do několika pestrých barev, díky kterým budete zářit od hlavy až k patě. Připravte se na návrat pastelově fialové, popcornově žluté nebo smaragdově zelené.

V závěru loňského roku se nejen módním světem prohnala zpráva o Very Peri, odstínu, který světově uznávaný vzorník Pantone Color Institute prohlásil za barvu roku 2022. Podle Pantone vede modrofialový odstín s červeným podtónem ke kreativitě, vynalézavosti, a především přináší sílu. Pokud si ale myslíte, že dvanáct měsíců budete potkávat pouze lidi ve světle fialovém oblečení, pak jste na omylu. Zdá se totiž, že rok 2022 přeje barvám, sytým barvám!

Mohlo by se vám líbit

Smaragdově zelená

Vzpomínáte si na loňské udílení Zlatých glóbů? Pokud ano, pravděpodobně vám vyvstala na mysli smaragdově zelená róba Dior, kterou oblékla americká herečka Anya Taylor Joy. Zdá se, že Anya má jasnovidecké schopnosti a téměř rok dopředu předurčila, co bude trendy.

To potvrzuje také Etsy, globální marketplace, který smaragdově zelenou označuje za barvu letošního roku. A nemusíte jít pouze ve šlépějích hollywoodské herečky. Smaragdově zelená totiž vypadá skvěle nejen na šatech, ale také na sakách, sukních nebo kabelkách.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Popcornově žlutá

Milovníci popcornu se jistě tetelí blahem. Letošní rok totiž patří světle žluté barvě, která evokuje oblíbenou praženou kukuřici. Pantone Colour Institute tento odstín popisuj jako jasný a veselý. Navíc podle Pantone „vyzařuje teplo pro všechny, kteří ho chtějí přijmout“. Nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po jarním kabátu právě v popcornově žluté barvě. Inspirovat se můžete například módní influencerkou Grece Ghanem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Super sonic

Všichni víme, že modrá je dobrá! V letošním roce to ale bude platit dvojnásob. O pozornost se totiž hlásí odstín super sonic, tedy elektrizující modrá barva, která připomíná modrého animovaného ježka Sonica. Opět platí, že super sonic barvu budeme vídat už na jaře, kdy bude dominovat zejména kabátům a blazerům.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Květ orchideje

Už několik sezon si můžeme všimnout, že fuchsiově růžová dominuje jarním a letním kolekcím. Protentokrát ale štafetu převezme jiný, leč velmi podobný odstín. Hádáte správně, řeč je o barvě, která připomíná květ orchideje. O letošních ambicích sytě růžové barvy hovoří také společnost WGSN, která se zaměřuje na předpovídání trendů. Nejvyšší čas připustit, že růžová barva se nenosí jenom ve středu!

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit