Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Detox? Ano, ale správně!

Možná je pro vás termín detox něco jako zaklínadlo. Zkoušíte všemožné potraviny a doplňky stravy, které umějí tělu pomoci od nežádoucích látek. Ale i když děláte všechno dobře, nemusí žádná očista těla nastat. Jak to?

Dnes je v oblibě spousta detoxikačních doplňků, zelených potravin, diet a dalších postupů, jako jsou výplachy střeva či proplachy dutin. Ty však umějí ulevit našemu organismu pouze lokálně, například očistit střevo nebo nosní dutiny, případně zredukovat tukovou tkáň. „Neporadí si s mikrobiálními ložisky, těžkými kovy nebo hluboko uloženými toxiny v tkáních,“ varuje odborník na řízenou detoxikaci Lukáš Bulín.

Příprava na akci

Důležitá je přitom i příprava organismu na samotnou detoxikaci. „Při ní se zaměřujeme hlavně na lymfatický systém, ledviny a játra, abychom předešli nebo minimalizovali takzvanou detoxikační krizi. Ta vzniká, pokud tělo nemůže uvolněné toxiny vyloučit. Jestliže tedy vylučovací orgány na detoxikaci pomocí biorezonanční terapie nepřipravíme, toxiny si mohou cestu ven razit například kůží a může se tak objevit ekzém nebo například akné, případně stavy podobné chřipce, jako jsou bolesti hlavy, svalů a kloubů či průjmy,“ říká terapeutka Jana Peffková. „Proto je velice důležité otevřít a následně zprůchodnit detoxikační cesty tím, že vylučovací orgány posílíme pomocí frekvencí a tím jim dáme informaci, jak by měly správně fungovat,“ popisuje odbornice na řízenou detoxikaci.

Zelený ječmen vás nespasí

„Detoxikace je dlouhodobý proces a je nutné dodržovat obecná doporučení – zamezit překyselení organismu, udržovat zdravý zažívací systém, upravit stravu a pitný režim. Důležitý je přirozený pohyb, umění relaxace (najít si chvilku jen pro sebe) a harmonizace našich vztahů. Odměnou nám bude nárůst energie a budeme si moci užívat nadcházejících slunečních dní,“ říká Jana Peffková.