Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jak nadělit vánoční dárek lidem, se kterými se letos nemůžete potkat?

Info ikona
Vánoce

Někdo se neuvidí se širší rodinou, jiný pro jistotu oslaví vánoční svátky o samotě. Pokud vás mrzí, že letos neuvidíte vzdálené příbuzné, přátele nebo své prarodiče, pak se převtělte to virtuálního Ježíška.

Pandemie koronaviru si nevzala „vánoční dovolenou“, a tak nám znepříjemňuje život i v tomto jinak kouzelném období. Bohužel, současná situace se dotkla mnoha rodin, které vánoční svátky nemohou, případně z preventivních důvodů nechtějí, oslavit společně. To ale neznamená, že svým blízkým nebo přátelům nemohou vykouzlit úsměv na rtech. S troškou kreativity a chuti lze totiž připravit vánoční překvapení „na dálku“.

Mohlo by se vám líbit

JEŽÍŠKOVA ČASNÁ NÁVŠTĚVA

Pravda, Ježíšek sice přilétá až k večeru, avšak letošní rok si říká o malou improvizaci. Co takhle zabalit přichystané dárky do krabice, kterou následně doručíte před vchodové dveře dotyčného? Možná nejde o nejelegantnější způsob, jak předat vánoční dárek, avšak lepší něco než nic. Stejně tak si můžete počínat i v případě, že váš blízký člověk bydlí v zahraničí, a nemůže na letošní Vánoce dorazit domů do České republiky. Krabice s dárky k němu na Štědrý den sice nestihne přiletět, ale s troškou štěstí ho překvapí během Silvestra. Věřte, že tohle překvapení dokáže zlepšit náladu i v nejtemnějších časech covidových. 

NESTÁRNOUCÍ VIDEO POZDRAV

Už dávno odzvonilo časům, kdy jsme si mohli maximálně poslat SMS přání nebo zatelefonovat. Využijte proto výdobytků moderní doby a nahrajte svým blízkým originální video pozdrav. Fantazii se meze nekladou, a tak se můžete inspirovat ikonickou scénou z filmu Láska nebeská, případně zazpívat koledu nebo složit vánoční básničku. Pokud nepatříte k tvůrčím lidem, pak jistě postačí, když ve video pozdravu řeknete pouze to, co máte na srdci. V případě, že dotyčný disponuje chytrým telefonem, můžete ho potěšit video hovorem, který alespoň zčásti nahradí fyzický kontakt. 

Info ikona
Vánoce

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ DO SCHRÁNKY

Vánoční svátky rozhodně nejsou jenom o bohaté nadílce. Naopak, mnohem důležitější je, když si na dotyčného člověka vzpomenete a dáte mu vědět, že vám chybí jeho přítomnost. Zkuste se vrátit do let, kdy neexistovaly chytré telefony, a napište klasické vánoční přání. Pokud navíc bydlíte poblíž, můžete ho ihned vhodit do poštovní schránky. V opačném případě ho pošlete poštou, avšak už teď je jasné, že přáníčko do Štědrého dne nedorazí.

Mohlo by se vám líbit