Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Jak oživit šedobílý interiér? Zkuste zelenou!

Přestože stylový severský statek nabízí interiér, který vyvolává vzpomínky na svou romantickou minulost, nabízí i všechno pohodlí, jež poskytuje naše současnost. Jeho majitelka oživila bílošedý interirér zelenou barvou, která prochází místnostmi doslova jako vetkaná nit.

Redakce Marianne | 15. 05. 2014

Stavení z roku 1890 zdědila interiérová designérka a stylistka Annette Nordstrøm po prarodičích. Protože je nedaleko Osla, a přitom na samotě uprostřed norské přírody, ráda v něm tráví chvíle svého volna. Ty jsou tak plné romantiky, protože ji vtiskla nejen domu, ale i okolí. Ani v přírodně utvářené zahradě nechybějí místa k posezení s přáteli. Aby je mohla sezvat v létě i v zimě, potřebovala praktickou kuchyň s dlouhým jídelním stolem. Dál už dala prostor fantazii.

zel2zel1

Kuchyň a obývák

Dominující bílou doplnila svou momentálně nejoblíbenější zelenou barvou.Ta se objevuje v textiliích, dekoračních předmětech nebo třeba i v nádobí. Skutečnost, že Annette střídavě pracuje v Ma- roku a Oslu, také nezapře. Zvláštní směs skandinávského nábytku a orientálních doplňků dává interiéru specific- kou tvář. Jelikož ráda objevuje nové věci, neustále tento prostor proměňuje. Vedle stylového nábytku nechybí ani moderní, s nímž se ovšem vypořádala po svém.

zel3zel8_copy_copy_copy

Obývák 

„Nej- jednodušší způsob, jakým lze interiér změnit, je barva. Kombinaci přírodního dřeva a černé barvy stolku z Ikea stačilo přetřít bílou, aby vynikl tvar, proskleným vitrínám chyběly vlastně jen zelené krajky,“ říká. O tom, že právě s textilem dokáže zázraky, není pochyb. Její dekorativní polštářky jsou všude, stejně jako řezané rostliny. Hlavně výrazné a zároveň nostalgické vůně jasmínu bývá v obdo- bí jeho květu v domě plno.

zel5_copyzel6_copy

Ložnice a zahrada

Mix stylů

Ačkoli je vybavení kuchyně hlavně v bílé, zelenou stejně nepřehlédnete. Pro případ, že by rodinu v budoucnu přece
jen přestala bavit, je pouze na doplňcích a dekoracích, které se mohou snadno vyměnit. Základní barevná kombinace prostupuje celým interiérem, ve kterém se propojují moderní prvky s dobovými, v kuchyni třeba v podobě závěsných svítidel z Ikea a dřevěného rustikálního stolu nebo v čistých liniích kuchyňské linky se sporákem v retrostylu. Na stěnách visí vedle sebe obrazy současných malířů, staré lucerny a zrcadla v historizujících rámech. Skandinávskému nábytku sluší dokonce i arabská ornamentalistika. 

Chytré nápady

Obývací pokoj má původní podlahu, světle šedé stěny s bíle natřeným obložením i stropem. Z romanticky půvabných zákoutí, která prostor nabízí, patří k nejžádanějším místo s polstrovanou pohovkou a spoustou nápaditě dekorovaných polštářků. Protože lněné povlaky navrhovala a šila sama majitelka, není divu, že se na nich objevuje zelená barva. Zároveň je i autorkou židle ze staré dřevěné bedny a polstrovaného sedáku. Stačilo už jen dodat stolek po babičce. Související články

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Byt
Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Dům
V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný

V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný