Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jane Fonda jako módní ikona. V jakých outfitech nejvíce zazářila?

Info ikona
Jane Fonda

Ve svých 83 letech vypadá Jane Fonda stále neuvěřitelně šik a leckteré mladší dámy by svým elánem strčila do kapsy. Podívejte se s námi na její hvězdné módní momenty od začátku kariéry až po poslední předávání Zlatých Glóbů.

Máme za sebou 78. předávání Zlatých Glóbů a tentokrát mezi oceněnými nechyběla ani legendární Jane Fonda. Za celoživotní přínos v oblasti filmu získala cenu Cecila B. DeMilla, mimo to ale zaujala i svým outfitem. Naštěstí už není faux pa, když se na slavností události objevíte ve stejném oblečení, které jste už v minulosti oblékla. Právě naopak, recyklovat své šaty se nebojí např. ani vévodkyně Kate. Jane Fonda tak pro tento večer znovu oblékla bílý kostýmek a drží se tak svého přesvědčení, které sdílela při rozhovoru v The Ellen DeGeneres Show:

Před pár lety jsem slíbila, že si už nikdy nebudu kupovat nové oblečení. Utrácíme příliš mnoho peněz, nakupujeme příliš mnoho věcí, a pak se jich zbavíme.“

My se ale dnes přesuneme o několik desítek let zpátky. Zavzpomínáme na mladou Jane Fonda a na to, jak se vyvíjel její módní styl. Oscarová herečka si prošla různými trendy, vždy ale svým vzhledem oslnila. V šedesátých letech nosila tzv. scooter dress, ukrutně krátké mini sukně a výrazné barvy. V sedmdesátých letech přišla éra hippie a z Jane se stalo květinové dítě. Mohli jsme ji vídat v semišových šatech a jako doplněk měla westernové pásky s velkou sponou. V osmdesátých letech propůjčila svou tvář cvičebnímu programu a stala se fitness ikonou. Na červeném koberci zazářila např. v metalických šatech, kostýmku s širokými rameny nebo flitrovanými šaty.

Dnes se její styl dá považovat za synonymum udržitelnosti, což značí, že herečka i ve svých 83 letech jde s dobou. Prohlédněte si v naší galerii všechny její hvězdné outfity.

Styl Jane Fonda
Mohlo by se vám líbit