Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Nabarvěte rty

Dokonalé rty jsou často první, co přitáhne naši pozornost. Letos letí barvy, nahé rty i ‚ombré‘ stínování, tak si vyberte, jak doladíte svoje podzimní líčení k dokonalosti!

Redakce Marianne | 11. 11. 2013

Pokud máte v oblibě výrazné barvy, vsaďte letos na barvu jahodového sorbetu, burgundského vína, jasně červenou nebo oranžovočervenou. National Make-Up Artist Parfumerie Douglas Filip Novák říká, že na přehlídkách se objevovaly i pastelovo-pudrové odstíny, které pro podzim nejsou tak typické jako tradiční bordó a fialové barvy.

Nahé barvy podzimu

Mezi novinky letošního podzimu patří právě jemné barvy moccacina nebo latte a pudrová béžová, takže krásné rty mohou mít i ty, které dávají přednost spíše nenápadnosti v podobě rtů nahých. „K nahým rtům bych nechal přirozené a méně výrazné tváře a do hry bych více zapojil oči. Letošní podzim dává přednost spíše sytějším barvám v líčení očí, ke kterým jsou nahé rty perfektní. Pokud si netroufáte na kouřové líčení, k nahým rtům bude skvěle sedět i vínová, khaki nebo petrolejová barva tužky. Tu naneste lehce v linii řas a jemně ji rozstínujte,“ radí Filip Novák.

vogue.co.uk_copy

Styl ombré je letos v kurzu

Pokud chcete být tento podzim opravdu in, vyzkoušejte efektní vystínování rtů ve stylu ombré, které působí jemně i dramaticky zároveň, každopádně je ale velmi ženské. „Nejen pro tento efekt doporučuji použít konturovací tužku. Práci s nimi zvládne každý a pro ombré efekt můžete kombinovat více odstínů,“ doporučuje vizážista. Se rty si můžete vyhrát a dolní ret vybarvit sytěji a horní trochu více vystínovat. Nebo rty nestínujte až do konce jejich linií a ponechte na okraji svoji přirozenou barvu, působí to romanticky!

beautyeditor.ca

Tipy na přípravky, které Filip Novák doporučuje:

rtěnka Fruit & Gloss Lip Stylo od BeYu za 299 Kč
lesk na rty Gloss Lumineux od Elizabeth Arden za 620 Kč
lesk na rty Twist Ultra Shiny Gloss od Collistar za 420 Kč
rtěnka Graphic Expression Joli Rouge od Clarins za 560 Kč

Vybrat si můžete i z následujících rtěnek v naší galerii

Nabarvěte rty

Související články