Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Omyvatelné povrchy III

Na stěnu, kterou byste v interiéru rádi zdůraznili, použijte nápaditou tapetu. Počítejte však s tím, že udá styl celé místnosti a měli byste jí pak přizpůsobit i doplňky.

Redakce Marianne | 26. 11. 2012

Omyvatelné tapety

Pokud se rozhodnete pro tapety, získá interiér na atraktivním designu. Vybírat můžete z barev, vzorů i materiálů. Čistitelné jsou sklovláknité druhy s omyvatelným nátěrem nebo i tzv. stříkané tapety, odolné jsou tapety vlísové a do koupelny užijete vinylové, na které můžete už i s kartáčkem. Nadstandardní odolnost mají například 3D tapety z ekologického materiálu Natur Concept. Zadní strana tapet je z papíru, přední strana z PVC. Mají různé struktury a slušet budou i záhlaví postele. Takzvané stříkané tapety na bázi pryskyřice se dají použít na všechny povrchy, včetně nábytku nebo topení. Jejich odolnost ještě umocníte přelakováním.

Hezké a chytré

Na stěnu, kterou byste v interiéru rádi zdůraznili, použijte nápaditou tapetu. Může mít výrazný geometrický nebo květinový vzor. Počítejte však s tím, že udá styl celé místnosti a měli byste jí pak přizpůsobit i doplňky.

Omyvatelná obrazová tapeta Collage, Nostalgie, Emiliana Design Studio, Vlís, Entrada, 2100 Kč/10 m (viz úvodní foto)

Kouzla se sklem

Sklo umyjete ze všech materiálů nejrychleji. Vyzkoušejte ho místo obkladů v koupelně nebo u kuchyňské pracovní desky. Skleněný obklad s potiskem na zadní straně může být na míru a podle vašich představ.

Stěny koupelny a vany jsou obložené šedým, antracitovým a zeleným sklem, realizace Amirro, cena 22 000 Kč včetně velkoplošného zrcadla. (viz foto 1)

Velký formát dlaždic

Na českém trhu se loni objevily geniální velkoformátové keramické dlaždice Maximum, které jsou vyráběny v silnější tloušťce vhodné pro podlahu i ve slabší tloušťce pro obklad. Díky tomu, že jsou mrazuvzdorné, můžete je použít i v exteriéru.

Dlaždice Maximum, Fiandre, 150 × 300 cm, www.bigtile.cz, od 720 Kč bez DPH

Omyvatelné povrchy III