Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Pestrý design pro pestrý život. Unikátní design vypínačů od Jana Čapka.

Komerční článek - Každý si dokáže představit, co se děje, když nefunguje elektřina. Málokdo si však uvědomuje, že ji můžeme využívat, máme-li k dispozici vypínače a zásuvky. S nimi ovládáme světlo! Podívejme se, jak vypadají moderní vypínače, když se jejich tvorby ujme přední český designér Jan Čapek a největší český výrobce elektroinstalací ABB s.r.o., Elektro-Praga.

Redakce Marianne | 25. 08. 2014

Propagace firmy. Marianne.cz není jejím autorem a nemá vliv na obsah sdělení.


Design, který se vznáší na stěnách. Novinka Levit® rozšiřuje bohatý svět vypínačů a zásuvek ABB. Jan Čapek byl osloven s úkolem navrhnout prvotřídní design předmětům denní potřeby každé domácnosti, kterými vypínače a zásuvky jsou. Nyní se můžete přesvědčit, že i tak prostá věc může být velmi zajímavá. O důvod navíc, proč vypínačům věnovat prostor v designovém ztvárnění celého bytu či domu.

Levit® přináší pestrost čisté moderní linie s širokou škálou barevných kombinací. Má mnoho tváří. Může být jak elegantní, nadčasový, tak hravý i výrazně individualistický. Zcela jistě najde své uplatnění v mnoha směrech architektury. Jak v bytové oblasti, tak i v moderních prostorách kanceláří, hotelech apod.

Novi_design_od_ABB

Design, který se vznáší na stěnách

Základním rysem tohoto designu vypínačů a zásuvek je barevně dvoudílné provedení rámečků a krytů přístrojů. Jiný pohled je na vypínače z čela a jiný z boku. Díky dvěma barevným vrstvám vzniká efekt, že se barevné vrstvy vznášejí nad zdí – levitují. Proto Levit®.

Barevná škála Levit® je opravdu široká. Základní nabídka obsahuje 11 barevných kombinací. Od standardní bílé přes odstíny kávové a metalické až po pastelově svítivé barvy. Spodní části vypínačů a zásuvek jsou bílé, ledově bílé nebo kouřově černé. Díky systému výměny vrchních krytů lze v budoucnu dosáhnout nespočet dalších možností a zároveň přizpůsobit barevnost v případě změny výmalby, nábytku či vkusu majitele. Díky barevné škále tak může design vypínačů na stěně výrazně vyniknout nebo naopak rafinovaně splynout.

Slovo autora designu

Pro design Levit® jsem chtěl vytvořit současný design bez podbízivého tvarování a přesto se silným charakterem. Základní myšlenkou jsou výměnné pohledové panely, které umožnují bezpočet barevných kombinací a změn celkového výrazu sady. Snem každého designéra je, aby se jím navržené výrobky dostaly mezi lidi. Levit® byl navržen i s ohledem na cenu. Cílem je, aby si moderní český design mohl dovolit každý.

ps_podpis

Levit® však není jen design vypínačů a zásuvek. Přístrojová vybavenost designu plní veškeré požadavky moderní elektroinstalace. Stmívače, a to i pro stmívání LED žárovek, komfortní žaluziové ovladače, digitální termostaty, vestavné internetové rádio, zásuvky s USB, HDMI apod. Nechybí ani tradiční české dvojzásuvky. Velmi elegantní je využití vícenásobných rámečků do míst, kde je potřeba více vypínačů, zásuvek aj. přístrojů pohromadě.

Jsme přesvědčeni, že se designová řada Levit® bude líbit obyčejným lidem i všem příznivcům kvalitního designu a architektury.

Více informací na www.svetvypinacu.cz – designová řada Levit®.

Související články

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Byt
Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness