Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Proměna: Obývák a kuchyň v barvě moře

Kuchyň a obrovský prostor kolem – Lenka měla místnost vybavenou jen pár kusy nábytku. A to byla velká škoda. Tak pěkný podkrovní byt si zasloužil víc.

Redakce Marianne | 17. 07. 2014

V čem byl problém

Velká místnost v podkrovním bytě měla fungovat jako kuchyň, obývák i pracovna zároveň. Lenka tu měla jen jednu skříňku s pár zásuvkami, sedačku, na niž se mohli posadit nanejvýš dva lidé a nevhodně umístěný pracovní stůl. Jednolité bílé stěny působily příliš studeně a prázdně. Chtělo to sem vnést barvy, přidat úložné prostory, koberec, polštářky, nějaké odkládací stolky, zkrátka věci, které by to tu oživily a daly slovu domov pravý význam.

Naše řešení

Saša začala pěkně od podlahy. Šedý koberec ladí s novou prostornou pohovkou, kterou doplnila dvěma odkládacími stolky. Úložný prostor vyřešila závěsnými skříňkami a televizní komodou. Pro pracovní zónu navrhla pracovní stůl na míru. Protože má majitelka bytu ráda barvy moře, doplňky a textilie designérka ladila převážně do modré a zelené. Místnost prozářila tapeta s výrazným vzorem.

Nákupní košík

Proměna

Nábytek 134 379 Kč

Svítidla 27 300 Kč

Celkem 161 679 Kč

Doplňky

Celkem 63 466 Kč

Proměna + doplňky

Celkem 225 145 Kč

Jeden z hlavních důvodů, proč si Lenka Táchová před třemi lety tento podkrovní byt v pražských Holešovicích pořídila, byl nádherný prostorný balkon do dvora. A to i přesto, že v momentě, kdy se na něj šla podívat, byl ve velmi neutěšeném stavu. Střecha nad ním byla děravá, uvnitř vše rozbořené a spousta nepořádku. Firma byt ale zrekonstruovala a za nějaký čas se Lenka s dcerou mohla nastěhovat do krásného světlého bytu, který musela komplet zařídit. Po ložnici a dětském pokoji přišla na řadu místnost, kde měla být vedle kuchyně i obývací a pracovní zóna. 

_MG_6303_copy_W0B9276

PŘED a PO

Když jsem dorazila k Lence na rozhovor, designérka Saša Dýcková právě dolaďovala poslední detaily. Uchvátila mě barevnost, jakou pro tuto místnost zvolila. Kombinací zelených, šedých a tyrkysových doplňků a přírodních tónů nábytku všechny zóny spojila v harmonický celek. V obývací zóně teď vládne nová sedačka potažená látkou v neutrální šedé barvě, kterou si Lenka mohla vybrat z bohatého vzorníku. 

_W0B9474

Na zeď Saša vybrala zelenou tapetu s efektním stříbrným vzorem. „Když mi ji Saša ukázala na webu, přišla mi poměrně extravagantní. V reálu ale na mě zapůsobila úplně jinak. Vzala jsem si ponaučení, že když si člověk kupuje do bytu něco tak zásadního, je lepší, když to vidí reálně. Ta tapeta prostor nádherně zvedla a oživila,“ vzpomíná Lenka. Šikovnou vychytávkou jsou vedle pohovky dva přídavné kulaté stolky, které se dají díky rukojeti snadno přenášet, a také závěsné skříňky v místě nad televizí. 

_W0B9365_W0B9444

„Dost mě potěšila jejich poměrně nízká cena a to, že se dají na zeď různě poskládat – jak si je pověsíte, tak je máte. Vejdou se mi tam veškeré věci, které potřebuju k práci,“ říká Lenka. Také si velmi pochvaluje na míru vyrobený pracovní stůl, umístěný v protější části místnosti u okna. Prázdnou zeď nad ním zaplnily barevné poličky, které designérka pořídila v obchodě s dětským nábytkem. Díky nim působí prostor hravě a zároveň vytvářejí příjemné zázemí pro Lenčinu dceru, která si tu po večerech píše domácí úkoly.

_W0B9508

„Jednotlivé zóny jsem opticky propojila doplňky v odstínech modré. V obýváku jsou to polštáře, u pracovního stolu poličky a v jídelní zóně designová váza,“ říká designérka Saša Dýcková. 


Související články

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Lidé a místa
Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen

Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen

Lidé a místa
Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční