Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Starají se o krásu i zdraví II

Představíme vám kadeřnictví, zubní ordinace a kliniky estetické medicíny, jejichž interiéry i náplň práce si zaslouží vaši pozornost. Tentokrát zavítáme do brněnské Yes Visage a pražské EsthéDent.

Redakce Marianne | 9. 02. 2013

S bohatou historií v zádech (Yes Visage)

Překrásný historický interiér brněnské estetické kliniky Yes Visage je k provádění zkrášlovacích procedur jako stvořený. Dozvíte se ale také, že práce v památkově chráněném domě přináší i nesnáze.

Kleinův palác, v jehož prvním patře klinika sídlí, je jednou z nejvýznamnějších budov v Brně. Bohatý majitel železáren v Sobotíně Franz Klein si nechal tento palác vystavět v letech 1847 a 1848. Jako novinka byly tehdy v konstrukci domu použity kovové prvky. V interiéru je zase k vidění zařízení z drahých materiálů, jako je obložení z umělého mramoru či intarzované podlahy. Malované stropy jsou ukázkou dobové řemeslné dovednosti. Historický charakter interiéru ovšem přináší i komplikace. „Nesmíme například otevírat původní dřevěná okna, a tak větráme jen klimatizací,“ dodává Pavla Kroupová. (foto 1–3)

Dokonalá kombinace

Estetická klinika Yes Visage, zaměřená na služby estetické a laserové medicíny, byla založena před osmi lety a první pobočka byla otevřena v Praze. Přede dvěma lety pak byla otevřena její pobočka v centru Brna v Kleinově paláci, který je na seznamu kulturních památek ČR. Nebylo asi příhodnějšího místa, protože nechat se zkrášlit nebo omladit v krásném interiéru z poloviny 19. století, kde ale má své pevné místo i moderní nábytek z plastu, je opravdu stylové.

Navrženo na míru (EsthéDent)

Zařídit zubní ordinace v malém suterénu pražského Nového Kolowratského paláce byla výzva i pro zkušené architekty. S výsledkem jsou spokojeni nejen stomatologové, ale i samotní pacienti.

Vedoucí lékař MUDr. Jan Bjaček pochází z Kroměříže, kde také provozuje zubní kliniku. Když se mu ale naskytla možnost otevřít si ordinaci v samém centru Prahy, neváhal. Nevelký suterénní prostor, který dříve sloužil jako kadeřnictví, se architektům Romanu Vrtiškovi a Vladimíru Žákovi podařilo dokonale využít. MUDr. Bjaček si pochvaluje: „Architekti vyslyšeli mé odborné připomínky a možnost takzvaně přijít k hotovému byla k nezaplacení.“ Hlavním prvkem v interiéru je sklo. Jeho využití působí moderně, ale má i čistě praktický důvod vzhledem k nedostatku denního světla v suterénu. Žluté transparentní fólie s grafickými motivy jinak bílý interiér oživují a působí vesele. Nábytek v ordinacích byl navržen na míru z nejmodernějších materiálů, jako je corian, tak aby vyhovoval hygienickým normám. Obsahuje i řadu praktických detailů, jako je osvětlení skříněk na fotobuňku či zatahovací rolety s motorickým pohonem. „Čím déle tu pracuji, tím více se mi koncept ordinace líbí,“ uzavírá MUDr. Dagmar Trägerová z EsthéDent. (foto 4–6)

Promyšlený interiér

Stomatologické centrum EsthéDent bylo otevřeno v roce 2011 v rámci kliniky plastické chirurgie a laserové medicíny Esthé, která sídlí v centru Prahy v Novém Kolowratském paláci. To také předurčuje hlavní zaměření centra na estetickou stomatologii. Poměrně malý a komplikovaný prostor o rozloze pouze 60 m2 bylo třeba dokonale promyslet. A tak vedoucí zubní lékař MUDr. Jan Bjaček využil služeb designérského dua Vrtiška • Žák a spolupráci si nemůže vynachválit. Vznikly dvě ordinace pro lékaře, jedna pro dentální hygienu, čekárna, RTG místnost a prostor zbyl i na technické zázemí pro lékaře. Interiéru udává ráz především výrazná žlutá barva, která se líbí jak lékařům, tak pacientům.

Starají se o krásu i zdraví II

Související články

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Lidé a místa
Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen

Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen

Lidé a místa
Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční