Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne bydlení

Stavte a recyklujte!

Podle svých možností si můžete postavit dřevostavbu, ježčí domek nebo hračku z kartonu.

Redakce Marianne | 17. 11. 2012

Lehká stavba

Domy ze sendvičových panelů na bázi dřeva s výbornými izolačními vlastnostmi jsou ukotvené pomocí zemních vrutů a postavené bez mokrých procesů.

Rostoucí dřevostavba – typový dům Nano, cena od 1 269 000 Kč včetně DPH a dopravy. (viz úvodní foto)

Zpět do hry

Z kartonových krabic, papírových kelímků a plastových lahví mohou díky sadě spojovacích a znovu použitelných dílků vzniknout třeba tři až čtyři pěkná, nová zvířátka.

Set MakeDo FreePlay pro jednoho, www.zelenadomacnost.com, 349 Kč (viz foto 1)

Ježčí azyl

Aby se ježci a vaší zahradě měli kam schovat, kde spát a v suchu jíst, vytvořte jim tu domov. Budka s pevnou konstrukcí vyrobenou z recyklovaného plastu a FSC dřeva je ochrání před predátory – kočkami a psy. Uvnitř nedochází ke kondenzaci vlhkosti a střecha je kvůli úklidu odnímatelná.

Wildlife World, www.zelenadomacnost.cz, 1759 Kč (viz foto 2)

3× jiný koš na tříděný odpad

NA BIOODPAD
Odvětrávaný koš BioMat AirBox značky Ekodomov určený k hygienickému třídění bioodpadu, www.zelenadomacnost.cz, 129 Kč (viz foto 3)

NA PLAST A PAPÍR
Dvoudílný koš na tříděný odpad složený z tašek určených na skladování plastu a papíru, rozměr tašky 30 × 30 × 39 cm, www.imi.cz, 237 Kč (viz foto 4)

TŘÍDÍLNÝ
Odpadkový koš na tříděný odpad Hailo ProfiLine trio s kovovým stojanem a korpusem z umělé hmoty, www.okolozahrady.cz, 1750 Kč (viz foto 5)

Kartáčování

Kartáčem značky Neither s pevnými hustými štětinami z kokosu a s násadou z certifikovaného dřeva FSC vydrhnete květináče.

www.pemi.cz, 259 Kč (viz foto 6)