Vrnění se sonickým kartáčkem
Seděla jsem v zubařském křesle a připadala si jako na detektoru lži. Kolik minut si čistíte zuby? A nevynecháváte zadní části zubů? Po mých vyhýbavých odpovědích jsem od dentální hygienistky dostala jedno z nejlepších doporučení roku: pořídit si sonický zubní kartáček.
Ne snad že bych si zuby nečistila, péči o dutinu ústní se věnuju dvakrát denně, nicméně pravidelnost a kvantita v mém případě nebyla zárukou kvality. Bojovala jsem se zubním kamenem, citlivými dásněmi a zabarvenou sklovinou od čaje a červeného vína. Proč mě spasil sonický kartáček? Sonické čištění je založené na vysoké frekvenci kmitání vláken, které umí rozpohybovat molekuly vody spolu se zubní pastou, a tak se dostává i do obtížně přístupných míst. Sonický kartáček čistí jemně a na rozdíl od elektrického kartáčku nepoškodí dásně.
Za dvě minuty hotovo!
Po měsíci čištění zubů sonickým kartáčkem Philips Sonicare DiamondClean jsem došla k mnoha pozitivním zjištěním. Například: Když si pořádně čistím zuby, žádný zubní kámen se na zubech nevytvoří. Dentální hygienistka mě poprvé pochválila, protože skoro neměla práci.
Sonický kartáček má časovač – zuby si díky němu čistím poctivé dvě minuty. Rychlovka, kterou dokonce někdy zopakuji, to když chci mít pocit vyčištěných zubů opravdu dokonalý. Oceňuji pokročilé režimy čištění, kromě klasického „clean“ třeba i „white“ nebo k dásním příznivý „gum care“. Dentální hygienistka mi poradila trik, jak poznat, že jsou zuby kvalitně vyčištěné: po každém čištění si po zubech přejedu jazykem, zuby by i na dotek měly být hladké.
Nezapomínám na mezizubní kartáčky
Ale nejde věřit na zázraky. Na to, že kartáček mi zuby vyčistí sám nebo že existuje zázračná zubní pasta. A tak kromě kartáčku Philips Sonicare DiamondClean ještě každý den používám mezizubní kartáčky, které odstraní zubní plak i z mezizubních prostor. Dělám v koupelně prostě všechno pro to, abych se už nikdy nemusela bát zubaře.