Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY: Prohlédněte si nejzajímavější nástupové kolekce z celého světa

Slavnostní zahájení olympijských her se pokaždé nese v duchu „módní bitvy“. I když se za nejlepší nástupové kolekce medaile neudělují, každá země chce zazářit a dostat se do hledáčku módních expertů či novinářů z celého světa.

Spojené státy americké

Hádejte třikrát, kdo navrhl olympijskou kolekci pro americké sportovce? Pokud jste v duchu pronesli jméno Ralpha Laurena, pak jste se nemýlili! Už přes dvanáct let návrhář spolupracuje s americkými olympioniky a jinak tomu nebylo ani letos.

Dominantním kouskem americké nástupové kolekce je výrazná bunda v modré nebo bílé barvě, na které nechybí výšivka ikonického hráče póla a samozřejmě velký nápis USA. Nutno dodat, že bunda je vytvořena za pomocí high-tech tkaniny s názvem Intelligent Insulation, která dokáže reagovat na okolní teplotu. Tkanina je totiž vyrobena ze dvou samostatných materiálů, které se roztahují nebo smršťují v reakci na změny teploty. Díky tomu lze údajně bundu nosit nejen v zimě, ale také na jaře a na podzim.

Austrálie

Šviháci z Austrálie! To nás napadá při pohledu na australskou nástupovou kolekci, za kterou stojí Sportscraft. Australská značka oblékla sportovce do tmavě zeleného kabátu z vlněné směsi, přičemž na vnitřní podšívku kabátu vyšila jména všech 265 australských zimních olympioniků. Krásného detailu si můžeme všimnout také na knoflících, které jsou ozdobeny australským olympijským znakem. Samotnou třešničkou na dortu jsou hnědé boty od australské obuvnické značky Volley.

Čína

Pořadatelská země se pyšní nástupovou kolekcí, kterou vytvořila hongkongská módní ikona Timmy Yip. Podle čínských státních médií je design kolekce inspirován čínským znakem Zhong a čínskou kulturou. Na čínské kolekci si můžeme povšimnout červeného pruhu, který vede středem oblečení a symbolizuje Peking, tedy aktuální centrum světové sportovní scény.

Kanada

Stále máme v živé paměti kanadskou kolekci, kterou olympionici oblékli při závěrečném ceremoniálu na Letních olympijských hrách v Tokiu 2021. Při pohledu na jejich aktuální olympijskou kolekci to ale vypadá, že Kanaďané sešlápli nohu z plynu a dali přednost méně extravagantním kouskům. Možná je to dáno také tím, že skončila spolupráce mezi kanadským olympijským týmem a značkou Hudson‘s Bay.

A tak se letos můžou Kanaďané těšit z celočervené sportovní sady, za kterou stojí značka Lululemon Athletica. Zdá se, že i tato kolekce vsadila na nejnovější technologie, a tak jsou jednotlivé kousky skvěle izolované, odvádějí pot, jsou prodyšné a odolné vůči vodě a větru. Zajímavým prvkem je také javorový list, který se ve své abstraktní podobě vyskytuje na kanadských legínách. Palec nahoru!

Švédsko

Spolupráce mezi švédským olympijským týmem a japonskou značkou Uniqlo se osvědčila už při loňských letních olympijských hrách. Není tedy divu, že i tentokrát si Uniqlo vzalo olympijskou kolekci pod svá křídla a vytvořilo nadčasovou, a především velmi funkční sadu oblečení.

Největší předností kolekce je tzv. systém chytrého vrstvení, díky kterému lze dané vrstvy nosit buď současně, nebo odděleně. Vzhledem k tomu, že Švédsko patří k velmi zeleným zemím, promítl se jejich přístup k ekologii také do kolekce. Údajně je 70 % kolekce tvořeno z recyklovatelných materiálů.

Velká Británie

Už podruhé vytvořil zahajovací kolekci pro britské olympioniky návrhář Ben Sherman. V tomto případě Ben Sherman vsadil na klasiku, tedy dlouhý zimní kabát modré barvy, který doplnil o rolák s vlajkou Velké Británie. Zajímavým prvkem kolekce je obuv. Zatímco jiné státy uvidíte při zahajovacím ceremoniálu v pohorkách nebo šněrovací obuvi, britští olympionici obují ikonické chelsea boots. Zajímavý detail, který britské kolekci dodává šmrnc.

Rusko

Opomenout nesmíme ani ruské sportovce, kteří při Zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu budou kvůli dopingovým skandálům soutěžit pod vlajkou Ruského sportovního výboru (ROC). Nástupovou kolekci i tentokrát vytvořila značka Zasport, která pracovala se symbolem tří plamenů v červené, bílé a modré barvě nad olympijskými kruhy. Nedílnou součástí ruské kolekce je také béžová zimní bunda či sportovní tepláková souprava v tyrkysové barvě.

Související články

Móda
Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Móda
Elegantní a romantická: Letní trendy 2024 ovládne sukně, která zastíní i oblíbený džínový model

Elegantní a romantická: Letní trendy 2024 ovládne sukně, která zastíní i oblíbený džínový model

Móda
Praha odhalila nové tváře světového modelingu: Kdo vyhrál Schwarzkopf Elite Model Look 2024?

Praha odhalila nové tváře světového modelingu: Kdo vyhrál Schwarzkopf Elite Model Look 2024?

Móda
Jak se obléct na letní dovolenou u moře 2024: Tyto okouzlující outfity pořídíte za pár stovek

Jak se obléct na letní dovolenou u moře 2024: Tyto okouzlující outfity pořídíte za pár stovek