Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Kvíz: Znáte všechny výhody bydlení v podkroví?

Info ikona
Střešní okno

Bydlení v podkrovních prostorách je romantické a stylové. O tom není pochyb. Nese s sebou však i několik výzev. Mezi ty nejzásadnější se řadí pochopitelně světlo a teplo.

Promotion | 30. 11. 2022

Přivést do takového obytného prostoru dostatek světla a zároveň se vyhnout přehřátí v letních měsících či zbytečným tepelným únikům v měsících zimních, to chce o něco víc než jen vytesat díru.

Samozřejmě nabízí se řešení v podobě střešního okna. Ale i v tomto případě platí, že není okno jako okno. Zvažujete-li bydlení pod střechou, nebo chcete vylepšit svoji aktuální domácnost, je dobré vědět o tomto tématu co nejvíce. Mnohé novinky vás možná překvapí.

Otestujte se v našem kvízu a zjistěte, zda je střešní okno odpovědí i na váš sen o krásném a sluncem zalitém bydlení.

Měření
AD

Partnerem a odborným garantem kvízu je VELUX, specialista na střešní okna už od roku 1942. 

5 důvodů, proč zvážit nová střešní okna VELUX? 

Úspora energií
Už naše babičky říkávaly – kdo šetří, má za tři. V období, kdy ceny energií rostou, je každá cesta ke snížení spotřeby na místě. Výměnou starých střešních oken za nový typ lze výrazně snížit energetickou náročnost bydlení. Tato úspora může představovat i více než 50 % z celkových nákladů ročně. 

Méně hluku 
Kvalitní nové střešní okno představuje nejen méně na účtu za energie, více světla a lepší pocit z prostoru, ale také výrazně méně hluku z okolí. A to ke komfortnímu bydlení a pocitu domácí pohody rozhodně patří. 

Nenáročná údržba a montáž
Nová střešní okna lze osadit během jediného dne. Cesta ke krásnějšímu a sluncem zalitému bydlení je tedy jednodušší než kdykoliv před tím. Pokud se rozhodnete pro bezúdržbová nadčasová bílá okna ošetřená polyuretanovou vrstvou, nebudete s nimi mít v podstatě žádnou práci. 

Inovativní technologie 
I okna mohou být SMART. Propojení s aplikací, dálkové ovládání, automatické větrání a kontrola kvality vzduchu v prostoru, to jsou jen některé z vychytávek, které nová generace střešních oken nabízí. 

Estetika bydlení 
Doma, ale i v práci chceme žít, ne jen přežívat. Cítit se příjemně a vychutnávat si chvíle s milovanými. A proto by se nám prostor, kde trávíme tolik času, měl také líbit. Nová střešní okna lze různými způsoby kombinovat, ať už co do tvaru, plochy, nebo typu otvírání a stínění. Získáte tak jistotu, že vytvoříte nádhernou hru světla, která ještě více podpoří vaši radost z každého nového dne.


Pro více informací a rady odborníků, abyste sáhli po tom nejlepším řešení pro váš dům či byt, klikněte sem.