Rok 2016 už je oficiálně minulostí, a tak nezbývá, než za ním udělat tlustou čáru a soustředit se na to, co přinese ten s číslem sedmnáct. V prvé řadě to bude mnoho významných kulturních událostí, premiér očekáváných filmů i pokračování oblíbených seriálů. Zde je přehled osmi kulturních momentů v roce 2017, které budou stát za to.
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

David Bowie je…

Rok poté, co navždy odešla jedna z největších hudebních osobností dnešní doby, přichází do českých kin dokument s názvem David Bowie je… Film natočený na závěrečném galavečeru velké stejnojmenné výstavy v Londýně komentují vzácní hosté jako legendární módní návrhář Kasai Yamamoto nebo frontman kapely Pulp Jarvis Cocker. Premiéra dokumentu je v úterý 3. ledna, už o den dřív se ale bude konat slavnostní předpremiéra v pražském kině Dlabačov.

bowie 2

La La Land

Hned po Davidu Bowiem můžete vyrazit do kina na hudební romantický film La La Land, kde se před kamerou opět setkávají Emma Stone a Ryan Gosling. Jedná se o moderně pojatý klasický hollywoodský milostný román doprovázený skvělými písničkami a velkolepými tanečními čísly.

1020 5

Sherlock, čtvrtá série

Fanoušky velmi očekávané čtvrté pokračování seriálu Sherlock s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanm v hlavních rolích přinese 2. ledna i Česká televize. Čtvrtá série má opět tři díly - Šest Železných dam, Skomírající detektiv a Poslední případ. Pokud tyto příběhy Sherlocka Holmese odehrávající se v moderní době ještě neznáte, rozhodně se podívejte i na tři předchozí série – stojí to za to!

sherlock

Jackie

V únoru přijde do kin drama Jackie, které zobrazuje jeden z nejdůležitějších a nejtragičtějších okamžiků v amerických dějinách očima ikonické první dámy Jacqueline Bouvier Kennedy. Tu ztvárňuje Natalie Portman a tento snímek od jeho zářijového uvedení na filmovém festivalu v Benátkách sbírá jednu chválu za druhou.

1020 4 copy

Kráska a zvíře

Další remake z dílny Disney se na filmových plátnech objeví v dubnu. Tentokrát to bude pohádka Kráska a zvíře, kde hlavní roli princezny hraje Emma Watson, další postavy pak neméně oblíbení britští herci jako Ewan McGregor, Emma Thompson nebo Ian McKellen. S takovým hereckým obsazením je Kráska a zvíře rozhodně kinematografickým momentem, který byste si v roce 2017 neměla nechat ujít.

1020 3 copy

Diana: Her Fashion Story

Rok 2017 přináší i jedno smutné výročí, a to dvacet let od úmrtí princezny Diany. Při této příležitosti se v Kensingtonském paláci v Londýně, kde Diana patnáct let žila, uskuteční výstava oslavující její obdivovaný smysl pro styl. Od večerních rób po její „pracovní“ oděvy a samozřejmě také mnoho slavných outfitů, to vše bude k vidění od 24. února v Kensingtonském paláci. Podle nás je to určitě jeden z důvodů, proč si naplánovat prodloužený víkend v Londýně co nejdříve.

1020 2 copy copy copy copy

Harry Potter: A History of Magic

Rovněž dvacáté výročí bude slavit kouzelnický svět Harryho Pottera. Před dvaceti lety totiž poprvé vyšla kniha Harry Potter a Kámen mudrců – kniha, která se bezpochyby stala nejslavnějším a nejoblíbenějším fantasy příběhem všech dob. K tomuto výročí se v Britské knihovně odehraje výstava všech možných materiálů z autorčina archivu, kouzelnických knih, rukopisů a mnoha dalších předmětů z kouzelnického světa.

1020 1 copy copy copy

Star Wars: Epizoda VIII

Před rokem přišla Síla se probouzí, nedávno Rogue One a za rok nás čeká už osmá epizoda Hvězdných válek. Zdá se, že čas kolem Vánoc je pro sílu George Lucase ten nejpříznivější, pokud však patříte mezi skalní fanoušky této filmové sci-fi klasiky, věříme, že se na příchod dalšího dílu těšíte už teď.

1020 copy copy copy copy