Město, které nikdy nespí. Město, které inspiruje, někdy šokuje a vždy překvapí něčím novým. Můžete si New York City užít jen za dva dny? Dominika Bártová vás přesvědčí, že ano.

Před hodně dávnými časy byl jeden ostrov, jeden Holanďan, pár Indiánů a kupička korálků. A z těch korálků vyrostly parníky a mrakodrapy, Wall Street, elektrická světla, noviny, Ellis Island, Yankees, Central Park a první Světová výstava, taky Broadway a budova Chrysleru.”

Tak popisuje Carrie Bradshaw New York ve filmu Sex ve městě a je tomu přesně tak, tedy vlastně těch korálků tady bylo rozeseto mnohem, mnohem víc. A vy nebudete vědět, pro jaký si dřív skočit. Stejně jako když mne taxikář odvezl z letiště do hotelu Quin přímo u Central Parku a já nevěděla, jestli se jít nejdřív ubytovat nebo si objednat u stánku kafe, překonat jet lag a skočit si pro ten nejzelenější korálek (Central Park) v celém městě s jezery, dvěma bruslařskými stadiony, několika dětskými hřišti a těmi nejklikatějšími chodníky, jaké jste kdy viděli.

Zvolila jsem nakonec tu první varianu. Na Big Apple jsem měla jen dva dny, proto jsem potřebovala načerpat síly a udělat si plán, který teď sdílím s vámi. Bylo to velkolepé, i když pravda, trochu náročné, ale co byste pro tuhle americkou srdcovku neudělali. 

I love NYC a vy? 


Autorka: Dominika Bártová