Odborníci se shodují, že tato aktivita je pro šťastný vztah velmi důležitá.
Promotion

Není nic špatného na tom, když je člověk zvyklý na určitou rutinu. Vy a váš partner přijdete z práce domů, uvaříte si večeři, popovídáte si o tom, jaký jste měli den a přitulíte se spolu na gauči u televize. Ale po čase, kdy je ve vašem společném životě jen tohle, a to skoro každý den, se stávají společné chvíle čím dál tím méně romantické - “Vem si svoji deku.” nebo “Nedávej na mě ty studený nohy.” 

marianne

Co dělají šťastné páry jinak? 

 Odpověď je velmi jednoduchá - rozdílní přátelé a rozdílné zájmy. Trávit čas s jinými lidmi a dělat úplně jiné věci než s partnerem alespoň jednou týdně je podle odborníků na vztahy klíčové k udržení spokojeného vztahu. 

Proč to funguje? 

Protože čas strávený s jinými lidmi vám pomůže vybudovat si lepší povědomí o svém vlastním “já” v rámci partnerského vtahu. Navíc budete mít pocit osobního naplnění. Obě tyto věci přispívají k obecné spokojenosti. Chvíle bez partnera vám také pomohou vzpomenout si, proč tolik milujete vaše společné večeře a tulení na gauči. 

marianne

Partnerští terapeuti tvrdí, že díky tomu budete dokonce doma trávit méně času s mobilním telefonem a více s partnerem. Navíc vás nebudou rozčilovat ty každodenní drobnosti, které narušují vaši klidnou domácnost. Takže si naplánujte večer s kamarádkami a klidně i víkend někde ve wellness hotelu. Váš partner by měl udělat to samé, ve jménu štěstí! 

marianne

Ale pozor, je nutné, aby tento zvyk praktikovali v páru oba dva a v přijatelné míře. Jinak by se mohlo stát, že se vrátíte domů a sesypou se na vás výčitky. 

Promotion