Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Foilyage: Nová technika zesvětlení vlasů, kterou si zamilujete

Info ikona
JLO

Zapomeňte na klasický melír! Aktuálně se v kadeřnických salonech hojně skloňuje technika barvení vlasů zvaná foilyage. Kombinace tradiční fóliové techniky a oblíbené metody balayage vytváří „přirozeně“ zesvětlenou barvu vlasů, která sluší každé ženě.

Zatímco v devadesátých letech jsme „chodily na melíry“, v poslední době jsme kadeřnice prosily o balayage. Tato technika barvení vlasů vychází z francouzského slova balayer, které v překladu znamená zametat. Pokud se rozhodnete pro balayage, z vaší kadeřnice se pomyslně stane malířka, která světlé pramínky do vlasů namaluje. Zároveň zesvětlující roztok aplikuje na náhodné části vlasů a vyhýbá se kořínkům. Výsledkem jsou přirozeně zesvětlené vlasy, které vypadají jako od slunce políbené. Zdá se ale, že balayage má nového konkurenta – foilyage.

Mohlo by se vám líbit

Co je to foilyage?

Foilyage je relativně nová technika barvení vlasů, která vychází z kombinace slov foil (fólie) a balayage. Důležitou součástí této techniky je práce s fólií, která zvyšuje teplotu, a tudíž urychluje proces zesvětlení. Výsledkem jsou mnohem jasnější a výraznější pramínky vlasů.

Rozdíl mezi foilyage a balayage

Klíčovým rozdílem mezi foilyage a balayage je způsob, jakým se barva na vlasy aplikuje. Jak už bylo zmíněno v úvodu, balayage je mnohem volnější technika, při které kadeřnice nepravidelně „maluje“ světlé pramínky mezi vlasy. Na druhou stranu u foilyage se o slovo hlásí použití fólií, díky čemuž je výsledný efekt mnohem výraznější a strukturovanější. Pokud tedy toužíte po výraznějším zesvětlení vlasů, ale zároveň po přirozeném vzhledu, pak vyzkoušejte právě foilyage. Tato technika barevní vlasů je vhodná také pro ženy, které mají tmavší vlasy a chtějí rychlostí blesku (nebo spíše fólie) světlejší odstín.

Foilyage: Revoluční technika barvení vlasů

Jak pečovat o vlasy po proceduře foilyage?

Rozhodly jste se pro foilyage? Pak je klíčové, abyste po návštěvě kadeřnictví dodržovaly několik zásad. Především se nebojte investovat do kvalitního šamponu a kondicionéru pro barvené vlasy, které pomohou uzamknout barvu a dodají vlasům potřebnou hydrataci. Dále doporučujeme, abyste před vysoušením vlasů, kulmováním či žehlením vždy použily produkt na ochranu před horkým vzduchem. A v neposlední řadě nezapomeňte vlasům dopřávat pravidelný střih konečků.

Pokud tedy toužíte po zesvětlení, foilyage může být tím pravým řešením. Nabízí totiž skvělou kombinaci mezi přirozeností balyage a výrazností tradičních fóliových technik.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku