Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Balayage: Vlasový trend pro zesvětlení vlasů, který pomalu nahrazuje klasické melíry

Léto je pomalu u konce, a to znamená, že přírodní zesvětlení vlasů, ke kterému díky intenzivnímu slunečnímu svitu v tomto období dochází, se zase na chvíli pozastaví. Pokud patříte k těm, kdo si chtějí světlejší vlasy ponechat i po létu, máme pro vás informace o momentálně velmi populární technice, jak na to.

Tereza Čaladi | 27. 08. 2023

Klasické melíry, které se provádí tak, že jsou vlasy zesvětlovány pramínek po pramínku pomocí zabalení do alobalu, byly oblíbenou technikou zesvětlování vlasů již od 90. let. V současnosti ale ustupují do pozadí a nahrazuje je takzvaná balayage (vyslovuje se „balejáž“), jak potvrzuje anketa Studia Hairex.

Balayage versus klasický melír

Obě techniky zesvětlují vlasy. Oku někoho, kdo se v barvení vlasů příliš nevyzná, by mohly připadat velmi podobné. Ve spoustě věcech se ale liší.

Když se začínalo melírovat pomocí alobalů, jednalo se především o silné melíry. Ty se ale v průběhu let zeslabovaly. Dnes mají barvené pramínky pouze pár centimetrů. Velmi populární se ale stala i technika klasického melírování zvaná babylights, která spočívá v aplikování velkého množství melírů na husto. Do alobalu se tak vkládají opravdu jemné pramínky vlasů a nakonec je nabarvena až polovina hlavy. Mají vypadat podobně jako dětské vlásky, odtud ten název.

Mohlo by se vám líbit

Vlasová evoluce Jennifer Aniston: Od Rachel až po sestříhané vlasy s blond nádechem

Existovaly časy, kdy všechny ženy toužily po účesu à la Rachel Green. V současné době ale neuděláte chybu, když svou kadeřnici poprosíte o účes „na Jennifer Aniston“.
marianne.cz

Balayage není prováděna s alobalem vůbec. Její název o ní cosi prozrazuje, pochází z francouzského slova „balayer“, což znamená „zametat“. Jakoby se tak při balayage obrazně řečeno zametalo štětcem ve vlasech. Říká se také, že se světlé pramínky ve vlasech „malují“. Zesvětlující roztok se totiž nanáší na náhodné části vlasů a neaplikuje se až ke kořínkům. Cílem je vytvořit odlehčený a světlejší vzhled vlasů, který bude zároveň působit přirozeně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Balayage versus ombré

Možná vás napadá, že balayage vlastně tak trochu připomíná ombré, což je barvící technika, která vlasy postupně zesvětluje. U ombré se ale nepracuje s jednotlivými pramínky, rozdělují se při ní vlasy na dvě poloviny. Barva vlasů tak postupuje od tmavých u kořínků po světlou u konečků. Je tak celkově více jednolitá.

Mohlo by se vám líbit

Ombré vlasy jsou zpět! Podívejte se, jak tento trend nosí celebrity

Chcete s příchodem podzimu změnit účes, ale zároveň netoužíte po ničem radikálním? Tak přesně pro tyto případy je ombré ideální!
marianne.cz

hody balayage

Pokud vás tato technika zesvětlování vlasů stále nepřesvědčila, možná to učiní její seznam výhod. Mezi ty hlavní patří následovné:

  • vlasy vypadají přirozeně

Vzhledem k tomu, že je zesvětlení pomocí balayage hravé a nenápadné, není téměř poznat, že k nějakému došlo. Vlasy působí jako přirozeně políbené sluncem.

  • přizpůsobí se každému člověku

Barvení pomocí balayage je vytvářeno lidem na míru. Vždy je tak přizpůsobeno danému typu vlasů a ovlivnit se dá umístění barvy, její intenzita i odstín podle požadovaného vzhledu. Kromě jiného je tak ideální, pokud se chystáte na změnu vlasů ke světlejším, ale klasické melíry či celkové barvení vlasů vás děsí.

  • snadné na údržbu

Na závěr je nutné zmínit tu největší výhodu, a sice že vlasy pomocí balayage jsou nenáročné na údržbu. To konkrétně znamená, že člověk nemusí chodit ke kadeřníkovi každou chvíli, protože mu jsou na vlasech už vidět odrosty. Díky tomu, že barva nezačíná u kořínků, je naprosto na vás, kdy si necháte vlasy opět zesvětlit.

Balayage nosí i celebrity: inspirujte se jimi
Mohlo by se vám líbit

Bude vám slušet krátký sestřih? Odpověď zjistíte díky jednoduchému triku

Zatímco jeden den toužíte po krátkém mikádu, druhý den oslavujete své dlouhé vlasy? Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda udělat razantní krok a ostříhat se na krátko, máme pro vás jeden trik. Pravidlo 5,5 centimetrů napoví, jaký typ účesu vám bude slušet.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Krása
Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit