Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Hýčkejte své podpaží!

Info ikona
veselá žena

Péče o tuto část těla nezačíná a nekončí pouze u deodorantů. Věnujte vašemu podpaží speciální péči, odměnou vám bude příjemný pocit svěžesti a sebejistota v každé situaci.

Promotion | 25. 08. 2023

Pot je přirozený, ale...

Náročnější dny se většinou projeví i zvýšeným pocením, které dokáže znepříjemnit život a vy pak můžete být nervózní i v běžných chvílích, jako je třeba objetí vašich nejbližších. Regulace teploty těla a vylučování škodlivin patří samozřejmě mezi přirozené funkce lidského těla, ale ve většině kultur je zápach braný jako společenské faux-pais.

Důležitost pocení spočívá v tom, že tělo díky němu odvádí nadbytečné teplo způsobené buď pohybem nebo okolní teplotou. Když se nadměrně zahřejeme, zvýší se tok krve do kůže a aktivují se potní žlázy. Pot se následně odpařuje z povrchu kůže a tím nám pomáhá snižovat tělesnou teplotu.

Intenzitu pocení můžeme s klidným svědomím snížit pomocí antiperspirantů – a to bez výčitek. V podpaží je totiž tvořeno velmi malé množství potu ve srovnání s celým tělem, proto není k udržení správně tělesné teploty zásadní.

Skvělou alternativou je nová prémiová řada Dove, která obsahuje ještě více pečujících složek než kdy dříve. Navíc poskytuje ochranu před potem až na 72 hodin!

Info ikona
deodoranty

Deodorant jako základ

Vhodný deodorant nebo antiperspirant tedy patří bezesporu mezi nejdůležitější (a možná i povinnou?) výbavu v kosmetické taštičce. Ať už chcete spolehlivý deodorant proti skvrnám, svěží letní vůni nebo klasickou jemnou vůni pro citlivou pokožku po holení, nová generace Dove Advanced Care má pro každého na výběr.

Poskytuje prémiové hydratační benefity porovnatelné s profesionální péčí o pleť a zároveň vám poskytne ještě ochranu před potem a zápachem až na 72 hodin. Všechny produkty Dove mají razítko organizace PETA, zastávající práva zvířat, a vyrábí se z obnovitelné elektrické energie.

Při aplikaci deodorantu myslete na to, že i tady je zapotřebí postupovat správně. Přípravek nanášejte pouze na čistou a suchou pokožku, pak počkejte, až zaschne a teprve potom se oblékněte.

Info ikona
deodoranty

Další neméně důležité krůčky

Stejně jako na jiných částech těla, i na podpaží se hromadí odumřelé kožní buňky. Aby byla kůže hladká, dopřávejte ji pravidelnou a jemnou exfoliaci. Tento krok představuje zároveň i prevenci proti vzniku zápachu.

Při holení se hodí používat ostré žiletky a pěnu či gel na holení, aby se minimalizovalo podráždění kůže. Pokud dáváte přednost depilaci voskem či laserem, vždy postupujte dle doporučení odborníků. Kůže může být v těchto místech citlivá a suchá. Nezapomínejte proto na hydrataci. Tu získáte nejen díky nejrůznějším krémům nebo olejům, ale spousta deodorantů a antiperspirantů obsahuje i hydratační a zklidňující složky.

Důležitou úlohu ve snaze nepotit se, hraje také oblečení, které by mělo být prodyšné a vyrobené z přírodních materiálů. Syntetické tkaniny způsobují zvýšené pocení i zápach. Podceňovat byste neměli ani stravu a pitný režim. Omezte konzumaci vysoce zpracovaných potravin, kořeněných jídel a alkoholu – tato jídla mohou také způsobovat nepříjemný odér.

Měření