Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

5 tipů pro skvělý vánoční interiér a dekorace

Info ikona
Vánočně prostřený stůl

Je již historickou tradicí, že v předvánočním období vyzdobíme interiér i exteriér našich domácností ve svátečním duchu. Možnosti jsou širší rok od roku. Přinášíme vám proto 7 tipů na zajímavé vánoční dekorace do vašeho domu.

Promotion | 20. 12. 2022

Vánoční věnec na vstupní dveře

Jednou z vůbec nejpopulárnějších dekorací, které jsou přesně na pomezí mezi exteriérem a interiérem domácnosti, jsou vánoční věnce na dveře.

Věnec můžete zakoupit v obchodě, nebo si vyrobit vlastní, nejde o nic náročného. Při každém příchodu domů vám udělá takový věnec radost. Také sousedům a kolemjdoucím dáte jasně najevo, že jsou pro vás Vánoce důležitými svátky, a věnujete jim proto u sebe doma patřičnou pozornost.

Vánoční a zimní povlečení

Součástí sváteční výzdoby jsou dnes i zdánlivě zcela „nevánoční“ prvky v interiéru. Stále více domácností si pořizuje vánoční povlečení, případně alespoň povlečení se zimním motivem.

Na vánoční sezónu vám bohatě stačí jedna nebo dvě sady povlečení. Nabídka motivů v obchodech je přitom poměrně široká od decentních motivů sněhových vloček až po tematické potisky grafikou s vánoční tematikou.

Vánoční záclony a závěsy

Když už jsme zmínili oblast bytového textilu, jen krůček od vánočního povlečení vede k dalším dekoracím. Že okna ladíme do vánoční atmosféry s pomocí světýlek a dalších doplňků, vás asi nepřekvapí. Jestliže ale rádi objevujete nové možnosti, můžete vsadit na vánoční záclony.

Podobně jako v případě povlečení můžete vybírat z decentnějších jednobarevných záclon například s motivem vloček až po záclony s barevným potiskem obsahující vánoční ozdoby, zasněžené stromečky, svíčky, zvonečky a nejrůznější další symboly Vánoc. A podobné možnosti máte také v případě závěsů.

Adventní svícen

Jde o jeden z možná nejtypičtějších předvánočních doplňků interiéru. Zapálené adventní svícny jsou jedním z tradičních symbolů Vánoc, které k vám každou adventní neděli přinesou nezaměnitelnou atmosféru. Každou neděli totiž zapálíte o jednu svíčku navíc, až budou během poslední adventní neděle hořet všechny čtyři.

Světlo je křesťanským symbolem naděje, Krista a symbolizuje také betlémskou hvězdu, která se zjevila při narození Ježíše.

Ozdoby na vánoční stromeček

Že musíte mít připraveny ozdoby na vánoční stromeček, vám asi nemusíme připomínat. Většina rodin samozřejmě používá každý rok ozdoby z roku předchozího. Myslíte si tak, že máte všeho dostatek a není nutné nic řešit. Jenže někdy se může stát, že se ozdoby rozbijí, nebo je nemůžete najít, případně zkrátka po letech zjistíte, že se vám již nelíbí. Proto byste měli svou kolekci včas zkontrolovat a případně ji doplnit novými kousky již během listopadu nebo v první polovině prosince. Později totiž mívají obchodníci ozdoby vyprodané a na výrobu vlastních již nezbývá čas.

Měření